در جدول پر فروش‌های سینماهای جهان به دست آمد

اوجگیری «بازگشته»؛«جنگ ستارگان» ۸۶/ ۱ میلیارد دلاری شد

بانی فیلم – گروه سینمای جهان – فروش قسمت هفتم «جنگ ستارگان» در قیاس با هفته‌های نخست اکرانش آشکارا نزول کرده و با این وجود در این هفته نیز در کشورهایی بجز آمریکای شمالی ۳/۴۷ میلیون دلار فروش را به بار آورد تا سودسازترین فیلم در هفته سپری شده باشد. اگر یک جمع بندی صورت گیرد، تا این لحظه «استاروارز ۷» با ۶/۱۶۸ میلیون دلار سودسازی نه تنها بیشترین درآمدسازی را در میان کشورهای اروپایی در کشور بریتانیا به نام خود به ثبت رسانده، بلکه بر پایه همین عدد تبدیل به سودسازترین فیلم در تاریخ سینمای این کشور شده است. سپس به آلمان می‌رسیم که تا این لحظه ۱۰۰ میلیون دلار را برای این فیلم فضایی و پر طرفدار موجب شده است و در این کشور به سومین فیلمی تبدیل شده که از این رقم فروش عبور کرده است. چین نیز با سودسازی‌ای برابر با ۲/۹۵ میلیون دلار در بالاهای جدول عملکرد کشورها در خصوص قسمت هفتم «جنگ ستارگان» در سطح جهان خانه کرده است و با این وجود فروش‌اش در این کشور بسیار پر جمعیت شرق آسیایی کمتر از حد و حدودی بوده که برایش پیش بینی می‌شده است. در همین راستا میزان فروش این فیلم که شروعی بر یک تریلوژی تازه در میان کارهای استاروارز به شمار می‌آید، در قیاس با عملکرد روزهای شنبه و یکشنبه هفته پیش‌اش در چین ۷۰ درصد ضعیف‌تر بود و هر چند رتبه اول را در جدول پر فروش‌های این کشور برای خود حفظ کرد اما میزان فروش قسمت سوم یک کارتون تولید ملی چین به نام «خرس‌های بونی» به آمار «استاروارز» نزدیک بود و بسیار بعید است که این انیمیشن هفته بعد «جنگ ستارگان» را در چین خلع سلاح نکند. ژاپن در نقطه مقابل تا دیروز ۵/۷۳ میلیون دلار را به حساب سازندگان «جنگ ستارگان ۷» ریخته بود و برای پنجمین هفته متوالی این فیلم را در صدر جدول پر فروش‌های خود حفظ کرد. در نهایت و تا پایان روز دوشنبه و در اولین ساعات امروز (سه شنبه) «استاروارز ۷» سومین فیلم پر فروش تاریخ تلقی می‌شود و در این راه ۸۶/۱ میلیارد دلار فروخته و همچنان پشت سر دو اپیک افسانه‌ای جیمز کامرون یعنی «آواتار» (۷۸/۲ میلیارد دلار) و «تایتانیک» (۱۸/۲ میلیارد دلار) قرار دارد. در نهایت قسمت هفتم «جنگ ستارگان» اولین محصول والت دیسنی است که دور از آمریکای شمالی از یک میلیارد دلار فروش هم فراتر رفته است.
نیروهای جدید اپیک ایناریتو
«بازگشته» (یا «بازگشته از مرگ») اپیک تازه اله‌خاندرو گونزالز ایناریتوی مکزیکی با نیرو گرفتن از فتوحات متعدد هفته‌های اخیرش در زمینه صید جوایز سینمایی و به ویژه کاندیدا شدن برای ۱۲ جایزه اسکار امسال نه تنها فروش‌اش را در آمریکای شمالی افزایش داد و این هفته در این منطقه در رده دوم پر فروش‌ها قرار گرفت، در سایر کشورها و مناطق جهان نیز به رتبه مشابهی رسید و در این راه ۵/۳۱ میلیون دلار در ۲۵ کشور و منطقه و بازار مختلف فروخت. با این اوصاف فیلمی که از بازی‌های چشمگیر لئوناردو دی کاپریو و تام هاردی در رل‌های اصلی‌اش بهره می‌گیرد، تا این لحظه در اروپا، آسیای شرقی، آمریکای لاتین، شمال آفریقا و اقیانوسیه ۶/۵۸ میلیون دلار و با احتساب آمارش در آمریکای شمالی ۶/۱۴۶ میلیون دلار فروخته است. در میان کشورهایی که تازه از این هفته مبادرت به پخش «The Revenant» کردند. می‌توان به بریتانیا با ۸/۷ میلیون دلار درآمدسازی و کره جنوبی با ۷/۵ میلیون دلار بلیت فروشی اشاره کرد و ایتالیا نیز بهره‌ای ۳ میلیون دلاری را شامل حال این فیلم کرد که داستان آن حضور و کوشش نافرجام و توام با فاجعه یک گروه شکارچی و یک راهنمای محلی (دی کاپریو) در مرزهای سرد شمال آمریکا با هدف شکار حیوانات دارای پوست‌های گرانقیمت و فروش آن به مردم و سوداندوزی کلان از این طریق است و در چنین پروسه‌ای است که کاراکتر دی کاپریو در معرض یک تهاجم شدید و تبعات آن قرار می‌گیرد.
بابای پر سود
«بابا به خانه بازگشته است» که یکبار دیگر مثل «اون یکی‌ها» یک فیلم کمدی اجتماعی موفق سال ۲۰۱۰ مارک والبرگ و ویل فرل را کنار یکدیگر قرار داده، این هفته نیز در ۳۹ کشور جهان (منهای آمریکای شمالی) شامل ۹ کشوری که برای اولین بار آغوش به روی آن گشودند، مجموعاً ۸/۷ میلیون دلار فروخت تا سومین فیلم پر فروش سایر قاره‌ها در هفته سپری شده باشد. بر پایه این آمار «Daddy,s Home» تا این لحظه ۴/۵۰ میلیون دلار در سایر کشورها و ۷/۱۸۱ میلیون دلار در سطح جهان فروخته است. این هفته شاهد آغاز نمایش این فیلم در کشورهای آرژانتین (با ۴۹۸ هزار دلار درآمدسازی)، کلمبیا (۴۰۰ هزار دلار)، پاناما (۳۸۱ هزار دلار) و همچنین هلند (۳۵۰ هزار دلار) بودیم و از پنجشنبه نمایش آن در کشورهای بلژیک، اتریش، شیلی، آلمان و آفریقای جنوبی هم آغاز می‌شود.
۲۳۱ میلیون دلار برای «پینات‌ها»
فیلم کارتونی جدید «پینات‌ها» این هفته با ۵/۷ میلیون دلار فروش در ۴۶ بازار و کشور و نقطه مختلف مجموع سودسازی‌اش را در اروپا، آسیا، اقیانوسیه، آفریقا و آمریکای لاتین به ۱۰۰ میلیون دلار رساند و با احتساب فروش آمریکای شمالی‌اش اینک ۲۳۱ میلیون دلاری است. از کشورهایی که تازه از این هفته شروع به پخش این فیلم کردند، می‌توان به برزیل اشاره کرد که ۶/۲ میلیون دلار را برای آن موجب شد و بر پایه آن «پینات‌ها» را در صدر جدول پر فروش‌های خود نشاند. این میزان فروش ۵ درصد قوی‌تر از آغاز اکران «درون» دیگر کارتون پر طرفدار یک سال اخیر در برزیل بوده است. اضافه بر این «پینات‌ها» این هفته نیز پایگاه قوی فروش‌اش را در کشورهای بریتانیا، استرالیا و اسپانیا حفظ کرد.
آمار متنوع «کوتاهی بزرگ»
«کوتاهی بزرگ» این هفته در ۳۸ کشور و بازار مختلف ۷ میلیون دلار فروخت تا در کشورهایی بجز آمریکای شمالی ۱۸ میلیون دلاری و با احتساب آمارش در آمریکا و کانادا ۶/۶۹ میلیون دلاری شود. یکی از کشورهایی که آماری بالا را برای این فیلم به ثبت رساند، استرالیا بود که ۴/۱ میلیون دلار به نام این فیلم پولسازی کرد و آلمان هم فروشی یک میلیون دلاری را به نام آن نوشت. برزیل با ۶۲۹ هزار دلار و تایوان با ۲۷۷ هزار دلار سایر نقاطی بودند که این هفته به روی این فیلم آغوش گشودند و این در حالی است که اکران آن در فیلیپین و کره جنوبی و همچنین روسیه و سوئد از اواخر این هفته آغاز می‌شود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *