مرجانه گلچین در گفت و گو با بانی فیلم:

اگر تلویزیون بگذارد، این روزها به تئاتر فکر می کنم!

گروه تلویزیون- فاطمه شهدوست: مرجانه گلچین که فیلم ها و سریال هایی چون دزد و پلیس، دارا و ندار، خوش نشین ها، نقطه سرخط، بزنگاه، زیر زمین، آینه عبرت، کلانتر و … را در کارنامه کاری خود دارد، در آخرین کار خود با مجموعه «نفس شیرین» در قالب جدی و متفاوت از آن چه او را مدت ها دیده ایم حاضر شد.
وی در خصوص فعالیت های اخیر خود در حوزه تصویر به بانی فیلم گفت: این روزها مدتی است که مشغول سریال شهرام شاه حسینی، به تهیه کنندگی امیرپور رحمانی شده ام؛ مجموعه ای که حدود ۱ ماه و نیم از زمان تصویربرداری آن گذشته است. نویسنده این مجموعه با نام سابق آسمان هوای باران دارد، احمد رفیع زاده هستند که در قالب یک درام اجتماعی به معضلات خانواده ها و جوانانی که در بین آن ها هستند، می پردازد.
وی ادامه داد: فضای این سریال کاملا جدی است و متن آن نیز از جذابیت ها و ویژگی هایی برخوردار است که آن را دوست داشتنی کرده است و من هم امیدوارم که مورد استقبال قرار بگیرد.
گلچین همچنین درباره حضورش در سریال ها و نقش هایی که با کار طنز فاصله دارند، بیان کرد: مدتی است که من تصمیم گرفته ام که اگر قرار است کار طنز داشته باشم؛ در کنار آن حتما یک سریال یا فیلم جدی هم بازی کنم تا تنها به عنوان بازیگر طنز شناخته نشوم، چون شروع کار من با فضای جدی اتفاق افتاد و بعد ازآن در چند کار طنز بازی کردم که در مقطعی باعث شد تا خیلی ها من را تنها با این عنوان بشناسند، به همین دلیل مدتی است که در بین انتخاب هایم علاوه بر کمدی ها، فضاهای درام و جدی را هم پذیرفته و در آن حاضر شده ام.
این بازیگر با اشاره به پیشنهاداتی که در حوزه تئاتر داشت گفت: جدا از دنیای تصویر در حوزه تئاتر هم پیشنهادات زیادی داشتم که علی رغم میل خودم، به دلیل تداخل زمانی با سریال آسمان هوای باران دارد، نتوانستم در آن ها حاضر شوم. به همین دلیل بعد از بهمن ماه که سرم مقداری خلوت تر شد و فرصت بیشتری پیدا کردم، به احتمال زیاد در یک تئاتر بازی خواهم کرد. چون من واقعا دلم می خواهدکه در این حوزه کار کنم اما تداخل های زمانی این اجازه را به من نمی دهند.
بازیگر سریال «نفس گرم» در ادامه با اشاره به دیگر مجموعه هایی که آماده پخش دارد، عنوان کرد: علاوه بر این سریال، به احتمال زیاد برای نوروز مجموعه ۱۵ قسمتی آرماندو را به کارگردانی احسان عبدی پور را دارم. آرماندو همانطور که در خلاصه آن خوانده اید، داستان جوان ساده و مهربانی به نام آرمان با بازی حمیدرضا آذرنگ را روایت می کند که سعی دارد مشکلات خواهرش که من نقش او را بازی می کنم و فرزندان خواهرش را برطرف کند. اما در این مسیر درگیر مسائلی می شود که داستان سریال را شکل می دهد.
موضوع این سریال فانتزی است و رگه هایی از طنز در خود دارد که به نوعی درام عاشقانه با لحن و زبان تازه ای محسوب می شود.
او ادامه داد: علاوه بر این سریال در مجموعه دیگری با عنوان «شب عید» به کارگردانی آقای ایوب آقاخانی حضور دارم. سریالی که به شکل اپیزودیک است و من هم در یکی از این اپیزود ها بازی می کنم. این مجموعه هم در قالب طنز است و قرار است که برای عید پخش شود.
گلچین درباره پیشنهادات سینمایی اش نیز گفت: در حوزه سینما نیز کم و بیش پیشنهاداتی داشتم، اما ترجیح دادم که در بین آن کارها مجموعه هایی را کارکنم که بتوانم نقش های محوری تری را بازی کنم،چون از بین پیشنهادات موجود، نقش هایی که وجود داشتندف به گونه ای نبودند که من را مجاب به کار کردن کند و چون من در دهه ۶۰ رول اول را در سینما داشتم، الان هم ترجیح می دهم تا کار نکنم تا وقتی که پیشنهاد خوبی را در سینما داشته باشم. در حال حاضر واقعا مصرانه پای این موضوع ایستادم و امیدوارم در سینما هم بتوانم حرفی برای گفتن داشته باشمف چون این که نقش یک مادر یا زن میانسالی را داشته باشم که تنها در فیلم باشد و تاثیری در روند قصه نداشته باشدف ترجیح می دهم تا کار نکنم.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *