بزرگداشت شکسپیر در ایران

صادقی درباره برگزاری مراسمی به مناسبت چهارصدمین سالروز درگذشت ویلیام شکسپیر در تئاتر مستقل تهران به مهر گفت: تصمیم گرفتیم تا هم‌صدا با جهان که تشریفات و مراسمی را به مناسبت سالروز درگذشت ویلیام شکسپیر برگزار می‌کنند، به سهم خودمان این کار را انجام دهیم و به جایگاه و اهمیت شکسپیر از نظر درام‌شناسی، کارگردانی و بازیگری بپردازیم.
دبیر علمی مراسم بزرگداشت چهارصدمین سالروز درگذشت شکسپیر با اشاره به برگزاری این مراسم در سالن تئاتر مستقل تهران، درباره بخش‌های مختلف این مراسم توضیح داد: قرار است قطعه‌ نمایشی «بودن یا نبودن» توسط میکاییل شهرستانی اجرا شود. همچنین قرار است منوچهر انور که تحصیل کرده مدرسه تئاتر ویلیام شکسپیر است، قطعه‌ای از یکی از نمایشنامه‌های شکسپیر را خوانش کند.
وی ادامه داد: سودابه فاضلی از مترجمان کتاب‌های شکسپیر نیز قرار است در مراسم بزرگداشت ویلیام شکسپیر، سخنرانی کند. اجرای پرفورمنسی توسط یاسر خاسب و همچنین یک استندآپ کمدی برگرفته از آثار ویلیام شکسپیر توسط امیر کربلایی‌زاده از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده در این مراسم هستند. قرار است بنده نیز در خصوص شکسپیر و آثار او سخنرانی داشته باشم.
صادقی با بیان اینکه سعی می‌کنیم در شبی فرهنگی و تئاتری حق مطلب را در رابطه با ویلیام شکسپیر ادا کنیم، اظهار کرد: این مراسم فرصتی برای ما است تا درباره تئاترهای استخوان‌دار و الهام بخش کلاسیک و ویلیام شکسپیر به عنوان نماینده تئاتر جهان، صحبت کنیم زیرا ویلیام شکسپیر پل ارتباطی با جهان امروز و به نوعی هویت تئاتر جهان است.
مراسم بزرگداشت چهارصدمین سالروز درگذشت ویلیام شکسپیر روز شنبه ۴ اردیبهشت‌ماه، ساعت ۱۹:۳۰ در سالن تئاتر مستقل تهران برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *