باربارا استریسند «کاترین کبیر» را می سازد

به گزارش ایسنا، استریسند که یکی از برجسته‌ترین کارگرانان زن سینما محسوب می‌شود اعلام کرد پس از ساخت فیلم «آینه دو چهره دارد» در سال 1966، پس از نزدیک به 10 سال فیلم زندگی کاترین کبیر را به سینما بیاورد.
کلاترین دوم روسیه ملقب به کاترین کبیر پس از ترور شدن همسرش به قدرت رسید و بین سال‌های 1762 تا 1796 قدرت به دست داشت و امپراطوری روس را به اوج قدرت و وسعت رساند. استریسند تاکنون سه فیلم ساخته است که برای اولین بار در سال 1983 فیلم «Yentl» را کارگردانی کرد و سپس در سال 1991 فیلم «شاهزاده جزر و مد» و در سال 1996 فیلم «آینده دو چهره دارد» را در مقام کارگردان به سینما آمد.
استرسیند تا کنون با ساخت سه فیلمش در مجموع 14 بار در بخش‌های گوناگون نامزد جایزه اسکار شده است و در طول شش دهه فعالیت هنری جوایز سینمایی فراوانی از جمله دو جایزه آکادمی اسکار بازیگری، ۹ جایزه گرمی، ۴ جایزه امی و یک جایزه ویژه تونی کسب کرده است.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باربارا استریسند «کاترین کبیر» را می سازد

به گزارش ایسنا، استریسند که یکی از برجسته‌ترین کارگرانان زن سینما محسوب می‌شود اعلام کرد پس از ساخت فیلم «آینه دو چهره دارد» در سال ۱۹۶۶، پس از نزدیک به ۱۰ سال فیلم زندگی کاترین کبیر را به سینما بیاورد.
کلاترین دوم روسیه ملقب به کاترین کبیر پس از ترور شدن همسرش به قدرت رسید و بین سال‌های ۱۷۶۲ تا ۱۷۹۶ قدرت به دست داشت و امپراطوری روس را به اوج قدرت و وسعت رساند. استریسند تاکنون سه فیلم ساخته است که برای اولین بار در سال ۱۹۸۳ فیلم «Yentl» را کارگردانی کرد و سپس در سال ۱۹۹۱ فیلم «شاهزاده جزر و مد» و در سال ۱۹۹۶ فیلم «آینده دو چهره دارد» را در مقام کارگردان به سینما آمد.
استرسیند تا کنون با ساخت سه فیلمش در مجموع ۱۴ بار در بخش‌های گوناگون نامزد جایزه اسکار شده است و در طول شش دهه فعالیت هنری جوایز سینمایی فراوانی از جمله دو جایزه آکادمی اسکار بازیگری، ۹ جایزه گرمی، ۴ جایزه امی و یک جایزه ویژه تونی کسب کرده است.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *