معرفی کتاب

«بالندگی شخصیت کودک» با ترجمه بقایی ماکان منتشر شد

بانی فیلم- گروه فرهنگی: «بالندگی شخصیت کودک» عنوان کتابی است نوشته دکتر نذیر قیصر و ترجمه دکتر محمد بقایی ماکان که به تازگی منتشر شده.
در این اثر دیدگاههای دو متفکر در حوزه تعلیم و تربیت مورد بررسی تطبیقی قرار می گیرد که یکی از غرب است به نام ماریا مونته سوری و دیگری اقبال لاهوری. این اثر شامل ۱۲ فصل است که در آن موضوعاتی مانند خودسازی، تأثیر محیط، آفرینندگی، روابط اجتماعی، میزان آزادی و تشویق کودکان به کار و تلاش به صورتی متناسب با دنیای نوین مورد بحث قرار می گیرد که به عقیده مولف موجب شکوفایی استعداد کودکان خواهد شد و سبب بازنگری و تعمق در علت ناکارآمدی و معایب و خطاهای آموزشی و تربیتی دستگاههای مربوطه و پدران و مادران خواهد شد. در این کتاب که پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان از شش ماهگی تا دوازده سالگی مورد بررسی قرار گرفته گفته می شود که کودکان دارای استعدادهای بسیار و شایستگی های ناپیدایی هستند که باید از سوی مربیان کشف و بالنده شوند. دکتر قیصر روش این استعدادیابی را با توسل به دیدگاههای ماریا مونته سوری بنیادگذار تعلیم و تربیت نوین در غرب و نظرات اقبال لاهوری نشان می دهد و آنها را اصلی در خور توجه می داند که می تواند والدین و مربیان را جهت بالندگی شخصیت کودکان به کار آید.
مترجم از این مولف سه اثر دیگر نیز به نامهای «اقبال و شش فیلسوف غربی»، «معنای زندگی از نگاه مولانا و اقبال» و «نقد روان شناسی و روان درمانی غرب» را ترجمه کرده است.
کتاب «بالندگی شخصیت کودک» در ۲۸۷ صفحه به قطع رقعی به بهای هفده هزار تومان از سوی انتشارات رسانش نوین به بازار کتاب عرضه شده است.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *