با معرفی برگزیدگان هفته تئاتر باران پایان یافت

مراسم پایانی هفته تئاتر باران با بزرگداشت نگار اسکندرفر ومعرفی برگزیدگان به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی تئاتر باران؛ مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر باران شنبه ۶شهریور ماه در این مجموعه برگزار شد. در این مراسم رحمت امینی رییس ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی، محمد رحمانیان، ایوب آقاخانی، پیام فروتن،نسیم ادبی، رویا میرعلمی، شهرام حقیقت دوست ،رضا مهدیزاده،اشکن خیل نژاد،یوسف باپیری و … حضور داشتند.
خیام وقار کاشانی دبیر هفته تئاتر آموزشگاه های سینمایی و نمایشی باران ضمن خسته نباشید به دست اندرکاران برگزاری این جشنواره عنوان کرد: ضرورت دارد در سومین هفته تئاتر باران ترسیمی از آینده امیدوارانه تر و تجربیات گذشته را مورد توجه قرار دهیم.
مراسم پایانی هفته تئاتر آموزشگاه های سینمایی و نمایشی باران به بزرگداشت نگار اسکندرفر مدیر موسسه کارنامه در پرداخت. بعد از پخش تیزر صحبت های رضا بهبودی و رضا کشاورز در مورد نگار اسکندرفر؛ محمد رحمانیان پشت تریبون قرار گرفت و گفت: چه قدر خوب است که یک موسسه خصوصی نظیر تئاتر باران برای هنرمندانی نظیر نگار اسکندرفر، کیومرث مرادی و سعید اسدی بزرگداشت می گیرد و باید این را به فال نیک گرفت.
دوستی من و نگار اسکندرفر به سال ها قبل برمی گردد که مجالش در این زمان کوتاه نیست. مجله توقیف شده کارنامه شروع آشنایی ما بود که هربار یکی از بزرگان سینما، تئاتر و هنر را معرفی می کرد.
فعالیت های تئاتری من و نگار اسکندرفر به ۱۲ سال قبل برمی گردد که در بسیاری از کارها مشوق اصلی من نگار بود و اولین بار با پیگیری های ایشان«فنز»را اجرا کردیم.
بعد از نگار اسکندرفر دعوت شد که لوح تقدیر خود را از محمد رحمانیان بگیرد.
اسکندرفر ضمن ابراز خرسندی از این اتفاق گفت: خیلی خوشحالم که این موقعیت را داشتم که بتوانم کنار جوان ها کار کنم، من از جوانی شما زندگی می گیرم و احساس زندگی می کنم.دلم می خواهد بگویم که من آدم خوش شانسی هستم که دوستانی نظیر محمد رحمانیان دارم و عباس کیارستمی که روزهاست جایش در زندگی و جهان من خالی است.باید سپاسگزاری کنم از تئاتر باران که این بزرگداشت را رقم زدند و هنرجویانی که امشب مرا همراهی کردند.
وی در پایان افزود: امیدوارم این روند تاسیس سالن های خصوصی بیشتر شود و جریان تئاتر با سرعت بیشتری در این سالن های تازه تاسیس حضور پیدا کند.
ناهید مسلمی بازیگر پیشکسوت تئاتر نیز که در این دوره با نمایشنامه خوانی«شب سگ»حضور داشت به پاس حضور و درخشش در هفته تئاتر آموزشگاه های سینمایی و همراهی اش با نسل جوان تقدیر شد و لوح خود را از دخترش شیدا خلیق گرفت.
برای معرفی نمایش های منتخب این دوره نیز فهیمه امن زاده،کیومرث مرادی، ستاره اسکندری و خیام وقار کاشانی به جایگاه آمدند و ضمن ابراز خرسندی از سطح بالای آثار جشنواره از کشف استعدادهای بازیگری و کارگردانی در این دوره سخن گفتند و جوایز را به برگزیدگان این بخش اهدا کردند.
فهیمه امن زاده و کیومرث مرادی با اعلام اینکه دو نمایش درخت سیب گناهکار نیست به کارگردانی روناک قاسمی و ماجراهای عجیب سگی در شب به کارگردانی حمیدرضا خسروی برای حمایت از تولید توسط کمپانی باران و اجرای عموم در این مجموعه منتخب شده اند از اجرای عموم این آثار به زودی در این مجموعه خبر دادند.
ستاره اسکندری و خیام وقار کاشانی نیز از انتخاب دو نمایشنامه خوانی«خاطرات هنرپیشه نقش دوم»به کارگردانی مهرشاد شهسوار حقیقی و«آقا ذبیح»به کارگردانی مهدی ملکی را به عنوان آثار برگزیده خبر دادند و اسکندری متذکر شد که هیات داوران در این بخش به گروه نمایش«صندوق شخصی»پیشنهاد اجرا و امکان اجرا در تئاتر باران را ارایه می کند و از این گروه تقدیر به عمل می آورد.
در انتها برگزیدگان هفته تئاتر باران معرفی و تقدیر شدند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *