«برخورد»،سریالی درباره یک افسر سابق پلیس عراق

مهدی حمزه نویسنده سریال «برخورد» از پایان مراحل نگارش این سریال ۲۰ قسمتی پلیسی جاسوسی در مرکز گسترش فیلم نامه نویسی رسانه ملی خبر داد.

به گزارش فارس، مهدی حمزه نویسنده سریال «برخورد» که در این مرکز نوشته شده است، درباره آخرین وضعیت نگارش این اثر گفت: در حال حاضر فیلمنامه این سریال کامل شده است. متن این سریال ۲۰ قسمت دارد. اما از همان ابتدا که نگارش آن را شروع کردم، به این که یک یا دو فصل دیگر هم داشته باشد، فکر کردم. در عین حال خود نیز داستان مستقلی دارد.

وی درباره فضای داستانی این سریال افزود:خط اصلی قصه درباره یک ماجرای اکشن-جاسوسی است که در عراق اتفاق می افتد. داستان درباره تروریست هایی است که با حمایت کشورهای منطقه در عراق آشوب به پا می کنند و به منافعی هم می رسند و ایران را به عنوان متهم و مسبب ناآرامی ها در عراق جا می زنند. طرح این سریال را ابتدا به معاونت برون مرزی ارائه کردم و بعد از راه اندازی مرکز گسترش فیلمنامه نویسی نگارش آن در این مرکز پیگیری شد.

این نویسنده ادامه داد: به نظرم «برخورد» داستان پر هیجانی دارد. موضوعی ملی را پیگیری می کند و به متن رویدادهای کنونی و جنایت ها در عراق و سوریه می پردازد. در زمان نگارش متن هنوز گروه تروریستی داعش ظهور نکرده بود اما این جنایات اکنون دامنه دارتر و گسترده تر شده است.

وی درباره شرایط تولیدی «برخورد»  گفت:  زمانی که ان طرح را به برون مرزی ارائه دادم، کار تا مراحلی پیش رفت. حتی با تهیه کنندگان و کارگردانانی هم برای ساخت آن مذاکره شد. ضمن این که ساختن این سریال کار سخت و هزینه بری است و پروداکشنی سنگین دارد. ماجرای آن در کشور عراق می گذرد و به جز یک یا دو بازیگر اصلی سایر کاراکترهای قصه عرب زبان هستند. امیدوارم با اتمام فیلم نامه شرایط تولید آن فراهم شود.

حمزه در پاسخ به این که با وجود آن که چرا قاعده تعداد قسمت های یک سریال که معمولا مضربی از عدد ۱۳ است در نگارش «برخورد» در نظر گرفته نشده ، گفت: برای سریال سازی در هر کشور قواعدی درباره تعداد قسمت ها وجود دارد. قاعده ۱۳ قسمتی یا ۲۶ قسمتی و مضربی از عدد ۱۳ بودن سریال ها در ایران مبتنی بر پخش هفتگی آن هاست. در این قاعده در واقع یک سریال ۱۳ قسمتی با پخش هفتگی در طول یک فصل پخش می شود. اما اکنون که بیشتر سریال ها پخش هر شبی دارند، رعایت این قاعده اهمیت چندانی ندارد.

داستان “برخورد” درباره طاها افسر سابق پلیس عراق است که برای استقبال از دختر و دامادش به فرودگاه بغداد رفته که تروریست ها به فرماندهی فاروق به فرودگاه حمله می کنند و با از کار انداختن دستگاه های ناوبری برج مراقبت، خطر بزرگی هواپیماهایی را که آماده فرود در فرودگاه بغدادند تهدید می کند. طاها که ناخواسته درگیر این ماجرا شده برای حفظ جان مردم، وارد عمل می شود و…

فیلم نامه سریال “برخورد” به قلم مهدی حمزه در ۲۰ قسمت ۴۵ دقیقه ای در مرکز گسترش فیلم نامه نویسی رسانه ملی نوشته می شود.

 

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *