در دیدار با مدیر کل هنرهای نمایشی صورت گرفت

بررسی زمینه های همکاری مشترک ایران با کمپانی تئاتری آلمان

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، مهدی شفیعی و مهرداد رایانی میزبان جان لیندرز رییس E.T.C، پیتر اسپیول مدیرکل و مدیر هنری تئاتر دولتی کارلس روهه وین از کشور آلمان بودند.
مهمانان حاضر ضمن معرفی زمینه های فعالیت ، دستاورد ها و توانایی های کمپانی تابعه خود ، ابراز تمایل کردند در هریک از زمینه های تبادل تکنولوژی، بازیگر ، اجرا ، مدرس و دانشجو با هنرهای نمایشی ایران همکاری داشته باشند.
مهدی شفیعی در این جلسه با بیان سابقه تولیدات مشترک و تبادل بازیگر و کارگردان بین گروه های ایرانی و دیگر کشورها ابراز امیدواری کرد که در زمینه تجهیزات فنی سالن ها ، آموزش کارشناسان سازه تئاتر، متصدیان فنی نیز ایران بتواند از متخصصان کشور آلمان بهره ببرد.
وی تجهیز و  ساخت سالن های بلک باکس کم هزینه تئاتر در شهرستان های ایران را ضرورت هنرهای نمایشی ایران عنوان کرده و افزود: امیدوارم با برپایی ورک شاپ های بین المللی تخصصی برای نیروهای فنی و مهندسی تالارها کاستی های موجود در این زمینه هر چه زودتر رفع شود.
مدیر کل هنرهای نمایشی با اشاره به این نکته که تولیدات مشترک باید به سوی شناخت عمیق فرهنگ های مختلف از ایران و باالعکس سوق داده شود گفت: تولید مشترک از دید ما تنها استفاده از نیروهای انسانی کشورها در نمایش نیست. اگر این تولیدات بدون شناخت کافی از فرهنگ یکدیگر صورت بگیرد برای مخاطب دستاوردی نخواهد داشت. باید فصل مشترک های فرهنگی را شناسایی کرده و روی آن دست به تولیدات مشترک بزنیم در این صورت است که به لحاظ معنایی و محتوایی برای هر دو فرهنگ موثر خواهد بود.
مهرداد رایانی مدیر امور بین الملل اداره کل هنرهای نمایشی  نیز با معرفی جشنواره های بین المللی ایران و تشریح رویکرد تخصصی هر جشنواره ابراز امیدواری کرد که این تعامل در زمینه های تئاتر کودک و نوجوان و عروسکی نیز ادامه داشته باشد.
وی تصریح کرد: مشتاقیم برای برپایی ورک شاپ های آموزشی  در زمینه های تکنولوژی ، برندینگ و اقتصاد تئاتر برای آشنایی هر چه بیشتر هنرمندان حرفه ای تئاتر با آخرین دستاورد های جهانی برنامه ریزی کنیم.
جان لیندرز ضمن تشریح برخی از امکانات و تجهیزات فنی تئاتر در آلمان ، تئاتر ایران را در زمینه تنوع شیوه های بازی ، تکنیک های اجرایی و حتی تنوع تماشاگران سالن ها مورد توجه قرار داده و توانایی بازیگران ایرانی را ستودند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *