برنامه سازی پرس تی وی درباره خشونت خانواده های سعودی علیه خدمتکاران

خشونت خانواده های سلطنتی سعودی و اماراتی علیه خدمتکاران به روایت پرس تی وی

برنامه این هفته «از قلم افتاده» (Under reported) شبکه پرس تی وی، ضمن واکاوی رفتارهای خشونت آمیز و سوءاستفاده های خانواده های سلطنتی سعودی و اماراتی علیه کارگران و خدمتکاران طی سال های اخیر به بررسی دلایل این اقدامات از سوی این افراد می پردازد.
این برنامه به تهیه کنندگی مهدی عرب به بازگویی داستان های متعددی از ضرب و جرح و تجاوز خانواده های سلطنتی سعودی و اماراتی به کارگران در سال های اخیر از جمله ماجرای حصه بن سلمان، دختر پادشاه عربستان سعودی در همدستی وی برای ربودن یک کارگر و استفاده از سلاح برای این منظور و صدور حکم مصادره اموال مها السدیری، همسر نایف بن عبدالعزیز وزیر کشور سابق عربستان به دلیل فرار از پرداخت هزینه سکونت در پاریس خواهد پرداخت.
این برنامه همچنین با نگاهی به ماجرای تجاوز ماجد بن عبدا… بن عبدالعزیز آل سعود به ۵ زن، سوءاستفاده خالد ناصر راشد لوتا سفیر امارات در ایرلند از سه کارگر فیلیپینی و متهم شدن وی به پرداخت جریمه ۲۴۰ هزار یورویی را مورد نقد و بررسی قرار می دهد.
«از قلم افتاده» پنجشنبه ۱۸ مهر ساعت ۱۶:۲۰ به وقت تهران به مدت ۱۰ دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه جمعه ساعت ۰۳:۰۰ و شنبه ساعت ۰۰:۲۰ و ۰۸:۲۰ ، یکشنبه ساعت ۲۰:۲۰ ، دوشنبه ساعت ۱۴:۲۰ و سه شنبه ساعت ۱۷:۲۰ به وقت تهران پخش می شود.

از نگاه پرس تی وی؛ اعتصاب کارگران جنرال موتورز و ضربه ناشی از آن بر ترامپ

نگاهی به اعتصاب اتحادیه کارگران اتومبیل در آمریکا و ضربات ناشی از بر موقعیت ترامپ، عنوان موضوعی است که در برنامه این هفته «شکاف اقتصادی» (Economic Divide) در شبکه پرس تی وی مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.
این برنامه به تهیه کنندگی کاوه تقوایی ضمن اشاره به اعتصاب و خواسته های اتحادیه کارگران اتومبیل در آمریکا علیه شرکت جنرال موتورز، بزرگ‌ترین خودروساز آمریکایی و اعتراض آنها نسبت به مسائلی همچون کم بودن دستمزدها، عدم ارائه خدمات بیمه ای مربوط به سلامت، نبود امنیت شغلی و … به بررسی وضعیت این شرکت که در سال ۲۰۰۹ در آستانه ورشکستگی قرار گرفت و با کمک های دولت توانست به چرخه حیات بازگردد، می پردازد.
همچنین در این برنامه، سیاست های اقتصادی ترامپ مانند کاهش پرداخت مالیات توسط شرکت هایی همچون جنرال موتورز و اقدامات ماری بارا، مدیرعامل جنرال موتورز در سوءاستفاده از کارگران این شرکت از طریق پرداخت دستمزدهای پایین و عدم ارائه خدمات به این افراد و همچنین استفاده از تکنولوژی های جدید به جای نیروی کار انسانی برای کاهش هزینه ها مورد واکاوی قرار می گیرد.
نقد و بررسی علل عدم توانایی جنرال موتورز در حل و فصل و پایان دادن به اعتراضات علیه این شرکت نیز در بخش دیگر این برنامه صورت خواهد گرفت.
«شکاف اقتصادی» ساعت ۰۰:۰۳ بامداد جمعه ۱۹ مهر از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه نیز شنبه ساعت ۰۰:۰۳ بامداد، یکشنبه ساعت ۰۸:۰۰ و ۱۹:۰۰ و دوشنبه ساعت ۱۱:۰۰ روی آنتن خواهد رفت.

 

بررسی«منطقه مالی» در هیسپان تی وی؛وضعیت کار در آمریکای لاتین هر روز دلسردکننده تر

شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی با برنامه «منطقه مالی» (Distrito Financiero) به بررسی تازه ترین اخبار اقتصادی دنیا به خصوص اخبار مربوط به منطقه آمریکای لاتین می پردازد و در این قسمت از وضعیت دلسردکننده کار در آمریکای لاتین می گوید.
سازمان توسعه صنعتی ملل متحد و سازمان بین المللی کار در شهر لیما، اعلام کرده که آمار بیکاری در کشور های آمریکای لاتین و کارائیب به ۸ درصد رسیده است که ممکن است بالاتر هم برود. بر اساس تخمین کمیسیون اقتصادی آمریکای لاتین و کارائیب، این آمار برآمده از رشد ۵/۰ درصدی در سال ۲۰۱۹ بوده است. در ارتباط با این موضوع، دبیر کل برنامه های خارجی و اتحادیه های بین المللی سازمان جهانی کار، از حق شهروندان در داشتن شغلی شایسته دفاع کرد.
در این قسمت کارشناسان اقتصادی در «منطقه مالی» به این سوالات پاسخ می دهند که سیاست های شغلی قاره آمریکا و به خصوص آمریکای لاتین چه وضعیتی دارد؟ برنامه های اشتغال زای کنونی برای جوان تر ها کدامند و نتایج آن بر منطقه چیست؟
برنامه سیاسی- اقتصادی «منطقه مالی» با اجرای «ادواردو نودا» هر هفته پنجشنبه‌ها با مدت زمان ۲۵ دقیقه، در ساعت ۵:۳۰ (به وقت تهران) برای مخاطبان اسپانیایی زبان هیسپان تی وی روی آنتن می‎رود و تحلیلی از مسائل اقتصادی دنیا و منطقه آمریکای لاتین را برای مخاطبان به نمایش می‎گذارد. بازپخش این برنامه، جمعه ساعت ۲۰:۳۰ و شنبه ساعات ۳:۳۰، ۱۰ و ۱۴:۳۰ است.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *