برگزاری جشنواره فیلمسازان زن مستقل ایرانی در سوئیس

 به گزارش باشگاه خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی این جشنواره، اولین دوره  جشنواره فیلمسازان زن مستقل ایرانی در کشور سوییس با همکارى موسسه آرت لینک سوییس (وابسته به وزارت فرهنگ سوییس)، شهردارى برن و شهردارى بیل به صورت غیر رقابتی  آغاز شده است.
در این جشنواره  ۲۳ فیلم از آثار فیلمسازان زن  ایرانی در قالب فیلمهای سینمایی بلند کوتاه و مستند ، تجربى و انیمیشن در طی یک هفته در سه شهر بازل ،بیل و برن  به نمایش در می آید.
علاوه بر نمایش فیلمها، نشستهای تحت عنوان فیلمسازى مستقل: مفهوم استقلال در فیلمسازى زنان فیلمساز ایرانى و کارگاههای  با موضوع ویژگى هاى شرایط تولید فیلم در ایران: تفاوت ها و محدودیت ها برگزار می شود.
در این نشستها  روبرت ریشتر منتقد سوییسى و کارشناس سینماى ایران و مدیر کمپانى سینمایى سینه لیبر، فیروزه خسروانى مستندساز و تهیه کننده مستقل، نیلوفر تقى زاده مدیر تولید و مجرى طرح  پروژه هاى مستند ، مهدى عبدالله زاده منتقد و کارشناس سینما مقیم سوییس، شیرین سوهانی فیلمساز ،عاطفه خادم الرضا فیلمساز  حضور دارند و سخنرانی می کنند. همچنین  خانم تلخون حمزوی  فیلمساز ایرانی مقیم سوئیس  همزمان با نمایش فیلم به عنوان میهمان ویژه حضور دارد.
پوستر جشنواره  نیز با احترام به فرهنگ و سنت ایرانی و  اسلامی، نقشى از یک بانوى با حجاب ایرانی است.
ریس این  جشنواره مهدی عبدالله زاده منتقد ایرانی ساکن سوییس است.مدیر امور داخل ایران و انتخاب کننده اصلی فیلمها  حمید اکبری است که کار گردانی فیلمهای مختلفی را بر عهده داشته است و مدیر روابط عمومی  جشنواره و ارتباط با رسانه ها نیز علی زادمهر است. این جشنواره از  ۸ماه می(۱۸ اردیبهشت) آغاز شده و تا ۱۴ می(۲۴ اردیبهشت) نیز ادامه دارد اولین دوره جشنواره به صورت غیر رقابتی برگزار می شود و از دور بعد قرار است رقابتی برگزار شود. سایت جشنواره نیز به آدرس Www.ifif.chدردسترس است.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *