ارکستر فیلارمونیک در هر کنسرت یک هنرمند مستعد معرفی می‌کند

بزرگداشت گورگن موسسیان در رودکی

علیرضا شفقی‌نژاد در گفتگو با مهر گفت: همواره سعی داشتم که در طول سال کنسرتی را در تالار رودکی داشته باشم چرا که اجرای موسیقی در این سالن برایم لذت بخش بوده و هست بنابراین طبق برنامه ریزی هایی که از قبل انجام گرفته بود تصمیم گرفتیم به بهانه پاسداشت مقام هنری زنده یاد گورگن موسسیان کنسرتی را برگزار کنیم که به سهم خود بتوانیم ادای دینی به این استاد فقید موسیقی کشورمان داشته باشیم. براین اساس اولین بخش اجرایی کنسرت، اجرای 6 قسمت از رکوئیم موتسارت به یاد گورگن موسسیان است. در ادامه نیز کنسرت، مس سی بمل ماژور از موتسارت و بعد از آن اجراهایی از قطعات محلی و کلاسیک را به صورت سولو و دوئت خواهیم داشت.

وی ادامه داد: خوشبختانه خانم سهرابیان و همکارانشان در مدیریت تالار رودکی همکاری بسیار خوبی با ما برای برگزاری کنسرت داشتند و تصور می کنم این تالار یکی از معدود تالارهایی است که تعامل خوبی با هنرمندان دارد و موجب می شود که برگزارکنندگان کنسرت در آرام ترین شرایط برنامه خود را برگزار کنند. نکته ای که حداقل من در کمتر جایی شاهد چنین سیاستگذاری بودم.

سرپرست گروه کر فیلارمونیک ایران در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: رپرتواری که قرار است در این کنسرت اجرا شود قبلا به شیوه دیگری آماده شده بود اما با توجه به درگذشت ناگهانی استاد موسسیان تصمیم گرفتم به عنوان شاگرد کوچک او برنامه ای را در قالب یادبود او برگزار کنم که بر اساس این رویکرد رپرتوار ما تغییر کرد و ما بخش های دیگری را به این کنسرت اضافه کردیم که تکخوانی یکی از این بخش هاست و به نظرم برای مخاطبان نیز جالب توجه خواهد بود.

گروه کر فیلارمونیک ایران

این هنرمند افزود: یکی دیگر از کارهایی که تصمیم دارم برای کنسرت های گروه کر فیلارمونیک ایران انجام دهم معرفی استعدادهای درخشان موسیقی است که از این پس در هر کنسرت ما توسط من به مخاطبان ارائه خواهد شد و بعد از آن نیز چند قطعه از هنرمند معرفی شده برای تماشاگران اجرا می شود. در این کنسرت نیز به معرفی مازیار کاشیان پیانیست جوان خواهیم پرداخت که برخی از آثار او نیز اجرا می شود.

شفقی نژاد در پایان با اشاره به فعالیت‌های دیگر خود در عرصه موسیقی گفت: پیشنهادهایی برای آهنگسازی چند اثر موسیقایی دارم که تازه ترین آن به مشارکت در آلبوم موسیقایی با صدای استاد احمدرضا احمدی است که من در بخش کر با این آلبوم موسیقایی همکاری دارم و امیدوارم اثر قابل قبولی برای علاقه مندان باشد.

کنسرت گروه کر فیلارمونیک ایران هفتم و هشتم بهمن ماه ساعت 20 در تالار رودکی برگزار می شود.

 

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *