محمد برسوزیان در گفت و گو با بانی فیلم مطرح کرد:

بعد از دو سال در «رویای سهراب» بازی می کنم

بانی فیلم، گروه تلویزیون: اگر فیلم های سینمایی دهه ۶۰ را دیده باشید، قطعا با نام محمد برسوزیان آشنا هستید. بازیگری که در دهه ۶۰ در فیلم های سینمایی خوبی چون: معما، ساوالان و چشم شیطان ایفای نقش می کرد. او پس از چهار دهه فعالیت هنری مانند سایر دوستان و همکارانش کم کار شده است. وی در گفت و گو با بانی فیلم درباره فعالیت این روزهایش عنوان کرد: مدتی است که بیکارم و هیچ پیشنهادی نداشتم. البته پس از مدتها برای یک فیلم سینمایی قرارداد بستم که اول مرداد مقابل دوربین می روم.
وی در ادامه درباره فیلم سینمایی که قرار است در آن ایفای نقش کند هم افزود: فیلم «رویای سهراب» به کارگردانی آقای قوی تن قرار است ساخته شود که من هم در این کار بازی می کنم. البته دو سالی بود که در سینما کار نکرده بودم. در تلویزیون هم سالهاست که هیچ سریالی بازی نکردم. در این فیلم هم نقش چندان زیادی نیست. اما بسیار متفاوت از نقش هایی است که تاکنون بازی کرده ام.
وی دلیل کم کاری اش را چنین عنوان کرد: دوستان به ما کم لطفی کردند و هیچ پیشنهادی در این مدت نداشتم. این روزها دیگر کارگردان ها و دست اندرکاران سینما به ما توجه نمی کنند و در واقع ما به نوعی فراموش شده ایم. قبل از هر چیر باید بگویم که بسیاری از نابازیگران الان به دلیل اینکه از توان مالی خوبی برخوردارند نقش را برای خود می خرند و جایی برای دیگران نمی گذارند. علت دیگر این مشکل این است که کارگردان و تهیه کنندگان از خاله زاده ها و عموزاده های خود استفاده می کنند و سینما تبدیل به یک محفل خانوادگی شده است و به همین دلیل چهره هایی مثل من باید کنار بمانند. ضمنا یک عده جدید وارد سینما شده اند که اصلا ما را نمی شناسند. در تلویزیون همانطور که گفتم شرایط بدتر است. چون همه فامیل و دوستان و اقوام خود را در کار دعوت می کنند. از همه بیشتر هم که نقش فروشی در سینما و تلویزیون باب شده است. من نمی دانم چرا سینما به این سمت و سو رفته است. ما در دهه ۶۰ فیلم های خوبی کار می کردیم. اما من بعد از ۴۰ سال فعالیت در این عرصه، کار دیگری بلد نیستم که انجام بدهم.
وی همچنین درباره فیلم های دهه ۶۰ هم اظهار داشت: اتفاقا در اوج جنگ در دهه ۶۰ فیلم های سینمایی خوبی روی پرده می رفت و مردم هم خیلی استقبال می کردند. سینمای بسیار خوب و جذابی بود. اما نمی دانم چه اتفاقی افتاد که به اینجا رسیدیم. مردم این روزها کمتر سینما می روند و فیلم تماشا می کنند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *