«بعد یازدهم» حافظ ناظری همچنان در صدر فروش آثار کلاسیک جهان

به گزارش فارس، از زمانی که آلبوم «بعد یازدهم» حافظ ناظری توسط کمپانی سونی منتشر شد، سریع جایگاه خود را در مجامع بین‌المللی موسیقی پیدا کرد و توانست نظر بسیاری از مخاطبان را در بیرون از مرزهای ایران جلب کند.  همچنین  تواتنسته در سایت اینترنتی بیلبورد که یک از معتبرترین سایت‌های ارزشگذاری موسیقی به شمار می‌آید، در بخش کلاسیک در رده‌های اولیه این رتبه‌بندی قرار گیرد.
ناظری چند سال پیش بود که پروژه سمفونی رومی را کلید زد و بعد از مدتها انتظار سرانجام سال گذشته از قسمت آن رونمایی کرد. ناظری در این آلبوم با نوازند‌های شهیر و پرآوازه‌ای چون  ذاکر حسین (نوازنده طبلا) و برنده اولین جایزه گرمی در بخش world Music سال 1992، نامزد دریافت جایزه Grammy در سال 2011 ، گلن ولز (نوازنده سازهای کوبه ای) و برنده چهار جایزه Grammy، مت هایموویتز (نوازنده ویلنسل) و نامزد دریافت چندین جایزهGrammy ، پاول نیوبائر (نوازنده ویولا)و کاندیدای جوایز متعدد جهانی، ژوهانس موزر (نوازنده ویولنسل) همکاری کرده است.
آلبوم «بعد یازدهم» از 4 فصل تشکیل شده که به نوعی فلسفه آفرینش را بیان می کند به گونه ای که در بخش اول سفر زمان، فصل دوم رسیدن به زمین خاکی، فصل سوم هفت شهر عشق عطار و تکامل انسان برای رسیدن به یگانه هستی و فصل چهارم برگشت ابدی و جاودانه انسان را روایت می کند.
حافظ ناظری در مراسم رونمایی این اثر که اسفند ماه سال 92 در سالن گنبد آسمان برج میلاد برگزار شده بود در توضیح آلبوم بعد یازدهم گفته بود: هدف من در ساخت پروژه رومی ملی است و از آنجایی که خودم را قطره ای از هنر و موسیقی ایرانی می دانم معتقدم که باید همه دست به دست هم دهیم تا تاریخ و هنر و موسیقی کشورمان را به دنیا معرفی کنیم و فرصت جهانی شدن موسیقی ایرانی را بوجود آوریم. این اثر یکی از معدود آثاری است که از نظر خوانندگی، آهنگسازی و ارکستراسیون حرکت تازه ای را برای گفتن دارد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *