حمید شریف زاده در گفت وگو با بانی فیلم:

بُعد انسانی «ترور خاموش» برایم اهمیت ویژه‌ای داشت

بازیگر سریال در حال پخش «ترور خاموش» درباره حضور در این مجموعه و همکاری با احمد معظمی صحبت کرد.
حمید شریف زاده بازیگر مجموعه تلویزیونی «ترور خاموش» در گفت وگو با بانی فیلم درباره این سریال اظهار داشت: متأسفانه این روزها در جامعه به قدری خبرهای ناراحت کننده و دردناک افزایش یافته که ساخت آثاری مانند «ترور خاموش» که به مخاطب آگاهی درستی می دهد، بسیار می تواند مثمرثمر باشد. اگر من هم با حضور در این مجموعه بتوانم در این اعلام خطر نقشی کوچکی داشته باشم تا شاید در جامعه کمتر شاهد اتفاقات ناگوار باشیم، برایم رضایتبخش است. ضمن اینکه موضوع مواد مخدر یک موضوع انسانی است و همه باید برای ریشه کن شدن آن تلاش کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا وجه سفارشی «ترور خاموش» به کیفیت آن لطمه ای وارد کرده گفت: در نگاه اول «ترور خاموش» را به هیچ وجه سفارشی نمی بینم. در واقع بُعد انسانی موضوعی که این مجموعه به آن پرداخته، برایم بسیار پر رنگ تر بود. به نظرم این موضوع حتی اگر از نگاه برخی منتقدان سفارشی باشد باز هم برای آگاه سازی و اعلام خطر در جامعه بسیار حائز اهمیت است.
این بازیگر درباره چگونگی همکاری با احمد معظمی نیز گفت: بارها قرار بود با احمد معظمی کار کنم، اما هر بار به دلایلی این همکاری اتفاق نمی افتاد. این بار وقتی وی این نقش را پیشنهاد داد با توجه به جذابیت فیلمنامه و نقشی که قرار بود ایفا کنم، در نهایت این همکاری شکل گرفت. احمد معظمی برای سپردن این نقش متفاوت به من ریسک فراوانی کرد چون کاراکتر با نقش های قبلی که در تلویزیون و سینما ایفا کرده بودم بسیار دور بود.
وی همچنین اضافه کرد: علاوه بر دشواری های نقش، در طول تصویربرداری «ترور خاموش» به طور همزمان مشغول بازی در سریال «بچه مهندس» بودم و همین مقداری شرایط کار را برایم دشوارتر کرده بود. به هر حال کاراکتر «بچه مهندس» از زمین تا آسمان با این سریال تفاوت داشت، اما در نهایت با همکاری گروه و آرامشی که در کار وجود داشت توانستم از پس آن برآیم. به خصوص که احمد معظمی نیز کارگردان انعطاف پذیر و همراهی است و از نظرات دیگران نیز برای بهتر شدن کار نهایت استفاده را می کند.
شریف زاده در پایان گفت: خوشحالم که «ترور خاموش» توانست قشر قابل توجهی از مخاطبان را همراه خود کند و با بازخوردهای مثبتی مواجه شود. وقتی مخاطب سختگیر امروز ژانری را در یک اثر تلویزیونی می بیند که کمتر به آن پرداخته شده به طور قطع از آن استقبال می کند و این جای خوشحالی دارد که مدیران ما ریسک پذیرتر شده اند و به سراغ آثاری می روند که جسارت بیشتری را می طلبد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *