بیانیه سازمان دارالقرآن در پی اهانت دولت فرانسه به پیامبر اکرم (ص)

سازمان دارالقرآن الکریم با محکوم کردن اهانت رئیس جمهوری فرانسه به پیامبر اکرم (ص) خواستار تجدیدنظر جدی در روابط دیپلماتیک و اقتصادی با این کشور شد.

به گزارش ایرنا سازمان دارالقرآن الکریم روز سه شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: اهانت دوباره رژیم بی‌کفایت فرانسه این بار توسط رئیس‌جمهور دست‌نشانده، بی خرد و لجوج آن در اقدام نابخردانه و حمایت از توهین یکی از نشریات این کشور به پیامبر نور و رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) آن هم در ماهی که به نام ایشان زینت گرفته است بار دیگر خشم و انزجار عمومی مسلمین جهان را برانگیخت و آمریکا و هم پیمانانش را یک گام دیگر به سوی نابودی و فلاکت نزدیک کرد.

این سازمان افزود: این اقدام وقیح و گستاخانه که از آن به نام آزادی بیان یاد شده، نشان از اسلام‌ستیزی عملی و خامی مکرون در سیاست است که به ظاهر ارکان دین مبین اسلام و مقدسات مسلمین جهان را نشانه گرفته ولی در باطن تیری است که آمریکای جنایتکار و صهیونیسم رو به اضمحلال را هدف گرفته و نشانی واضح از افول بیچارگی و سرافکندگی طرفداران به اصطلاح آزادی بیان اروپایی و سردمداران دروغین دفاع از حقوق بشر است؛ آزادی بیانی که در غرب به هر فردی اجازه می دهد وجود خدا، حقیقت مسیح (ع)، موسی (ع) و تمام انبیاء را به چالش بکشد ولی همان فرد قادر نخواهد بود صحت اطلاعات را که در مورد هولوکاست منتشر می شود، زیر سوال ببرد!
سازمان دارالقرآن اضافه کرد: ممنوعیت پرداختن به هولوکاست در جوامع غربی و آزادی برای اهانت به ادیان الهی تناقض عجیبی است که کشورهای غربی و اروپایی حتی زحمت توجیه آن را به خود نمی‌دهند!
بر اساس این بیانیه سازمان دارالقرآن الکریم نیز همصدا و هم پیمان با دیگر مسلمانان جهان این اقدام شوم و شنیع را قویاً محکوم و از مسئولین کشور به خصوص دست اندرکاران سیاست خارجی، برخورد قاطع و تجدید نظر جدی در روابط دیپلماتیک و اقتصادی با کشور فرانسه را خواستار است و از تمامی امت مسلمان و پیروان پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) به خصوص جامعه قرآنی کشور می‌خواهد تحت لوای پرچم اسلام و قرآن کریم اتحاد و انسجام خود را حفظ و با درایت و بصیرت همچون گذشته مشتی محکم بر دهان یاوه گویان و ایادی استکبار جهانی بکوبند.

بیانیه شبکه قرآن و معارف سیما در پی جسارت به ساحت مقدس پیامبر (ص)

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، این شبکه در پی جسارت دولت فرانسه به ساحت قدسی پیامبر اسلام (ص) بیانیه ای صادر کرد و نوشت: جسارت شرم آور دولت فرانسه به ساحت پاک و قدسی پیامبر اعظم (ص)، اتفاق تلخ و دردناکی است که نمی‌توان آن را تنها در حد یک حرکت جاهلانه به حساب آورد. سیاست اسلام هراسی و اسلام‌ستیزی سالیانی است که از سوی سران کشورهای به اصلاح متمدن در دستور کار قرار گرفته است . و سردمداران کفر و الحاد این سیاست خبیثانه را با صدها شیوه و هزاران ابزار تبلیغاتی برای مبارزه با اسلام عزیز و قرآن کریم بروز داده اند.

در ادامه این بیانیه آمده است: پیامبر اعظم (ص)، نمونه روشن و والای آزادی و معنویت انسان است و قرآن کریم، کتاب رحمت و حکمت و عدالت. وظیفه همه آزادیخواهان جهان است که با سیاست پلید اسلام‌ستیزی با این شیوه‌های نفرت‌بار مقابله کنند. شبکه قرآن و معارف سیما ضمن محکوم کردن اقدامات جاهلانه و تحریک آمیز دولت فرانسه پیگیرهای مجدانه دستگاههای ذی ربط برای پاسخ به این هتک حرمت را خواستار است.

به گزارش ایرنا، نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» طی روزهای گذشته کاریکاتورهای توهین‌آمیزی را نسبت به ساحت مقدس پیامبر مکرم اسلام (ص) منتشر کرد که با حمایت رئیس‌جمهور فرانسه همراه شد.

مکرون پس از قتل فردی که تصاویر موهن از پیامبر اسلام (ص) را در کلاس‌های درس به نمایش می‌گذاشته، ضمن حمایت از انتشار چنین تصاویری، به بهانه آزادی بیان تاکید کرد که کشورش به پشتیبانی از انتشار این تصاویر ادامه خواهد داد.

در اعتراض به اصرار مقامات فرانسوی به حمایت از انتشار کاریکاتورهای اهانت آمیز نسبت به ساحت پیامبر اکرم (ص)،روز گذشته فلوران ایدالو کاردار موقت سفارت فرانسه در تهران در غیاب سفیر این کشور به وزارت امور خارجه احضار شد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *