بیان حقایق درباره جشنواره فیلم فجر به مذاق چه کسانی خوش نمی‌آید؟!

بانی‌فیلم:  مدت ۱۶ سال فعالیت مستمر رسانه‌ای که داشته‌ایم، همیشه تلاش کرده‌ایم حقیقت را فدای مصلحت نکنیم و در راه بیان واقعیت به قصد اصلاح امور، زیر بار هیچ دستور و امریه‌ای نرویم.

جشنواره فیلم فجر که در سی‌و هشتمین دوره خود با چالش‌های گوناگونی از خودداری تعداد زیادی از هنرمندان از شرکت در هیات داوری تا برگزاری نشست رسانه‌ای برای یک فیلم خارج از مسابقه روبروست، همچنان در پیروی از رویه‌ای کج‌ و‌ معوج و پیش‌پاافتاده که گویا حاصل خرد جمعی دست‌اندرکاران روابط عمومی(؟!) این دوره است سرگردان است و دور خود چرخ می‌زند!
آنهایی که در ستادهای خبررسانی و روابط عمومی جشنواره امسال فعالند در اقداماتی پرسش‌برانگیز، اهداف اصلی جشنواره را که مبتنی بر اجماعی همگانی برای هویت بخشیدن به اعتبار این رویداد بزرگ سینمایی‌ست فراموش کرده و با برپایی «شوآف»‌های مدیرپسند و زودگذر به دنبال ایجاد فضاهای کاذب رسانه‌ای جهت پر کردن مطالب و اخبار بولتن ارسالی برای مدیران‌ ارشدشان هستند.
این جمع با اشتباهات محاسبه‌ای که پیش از این نیز در مقام خبرنگاران آموزشی خبرگزاری‌های دولتی تجربه‌اش کرده بودند، به جای فراهم کردن فضای همدلی و وفاق و گسترش ضریب نفوذ مهم‌ترین فستیوال سینمایی کشور، با توسل به ارتباطات چند خبرنگار و طرح‌هایی مانند نامه‌نگاری توسط یک‌-دو هنرپیشه، درصدد تخریب شخصیت‌های موثر سینمای ایران برآمده‌اند. این بداعت(؟!) که در روزهای اخیر به شدت با انتقاد اهالی سینما مواجه شده، موقعیت و جامعیت فستیوال فجر را دچار مخاطرات زیادی کرده است.
خبرنگاران ساده سال‌های اخیر و گذشته که حالا فقط از اندازه‌ «دور شکم»شان می‌توان فهمید مسئولیت پذیرفته‌اند(!) بد نیست نگاهی به عقبه مسئولیت و بایگانی افرادی که پیش از خود در آن پست‌ها بوده‌اند بیندازند تا بفهمند که اگر هم «دیر» آمده باشند لاجرم باید «زود» بروند حتی اگر مهارت‌های «خاص» دیگری به جز تخصص رسانه‌ای داشته باشند!
بدنامی چیز خوبی نیست و مانند یک «خال» بر پیشانی‌ها می‌ماند. توسل به «اکانت‌های جعلی» دردتان را دوا نمی‌کند. حتی اگر حافظه تاریخی‌تان دچار اختلال است بازهم به خاطرتان بسپارید که خیلی از افراد مانند خیلی از دولت‌ها، «مستعجل» هستند.
خوب است این پند و اندرز را به خوبی به یاد و حافظه‌تان بسپارید؛ اگر حتی دچار اختلال حواس و حافظه هستید!

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *