بیتا معیریان بازیگر «تابوت عهد» شد

بیتا معیریان بازیگر نقش «اَبی» در نمایش « تابوت عهد» شد.

به گزارش رسیده، بیتا معریان بازیگر تئاتر به نمایش « تابوت عهد» نوشته نیل لبیوت پیوست و ثرار است تنها نقش زن این نمایشنامه به نام «اَبی» را بازی کند. این نمایش به کارگردانی عماد قلی‌پور برای نخستین در ایران اردیبهشت و خرداد سال جاری در تماشاخانه باران ساعت ۲۱ اجرا خواهد شد .
بیتا معیریان متولد سالن ۱۳۶۵ دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته بازیگریست. معیریان پیش از این کاندیدای بهترین بازیگر زن در جشن بازیگر برای نمایش مونولوگ «همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری» به کارگردانی وحید نفر و همچنین کاندیدای بهترین بازیگری زن در جشنواره تئاتر فجر برای نمایش «خرده‌ریز» به کارگردانی سارا کریمیان‌اقبال شده‌ و همچنین در نمایش‌هایی چون «سیمرغ» به کارگردانی کیومرث مرادی، «مرداب روی بام» به کارگردانی رضا گوران، «کوکوی کبوتران حرم» به کارگردانی افسانه ماهیان و «تهران بی تو» به کارگرانی احمد کچچیان بازی کرده‌است.
نمایشنامه «تابوت عهد» به صورت غیرمستقیم به رویداد ۱۱ سپتامبر می‌پردازد. این نمایشنامه‌ درباره‌ی دو نفر از اهالی نیویورک است که در صبحی تاریک و طولانی با خود و با یکدیگر مواجه می‌شوند.
لبیوت از نمایشنامه‌نویسان معاصر آمریکایی است و برای نخستین بار است که اثری از وی توسط فهمیه زاهدی به زبان فارسی ترجمه شده و روی صحنه می‌رود.
در خلاصه نمایش آمده است: «وقتی داشتم بر می‌گشتم ، یه زن‌و دیدم که حیرون و سرگردون داشت عکس شوهرش رو به درو دیوار می‌چسبوند.»
عماد قلی‌پور متولد شهریور ۱۳۶۸نویسنده،بازیگر و کارگردان تئاتر است. وی دوره‌های بازیگری پیشرفته را در انگلستان و دوره‌های بازیگری و کارگردانی پیشرفته را در آکادمی هنرهای نمایش استاد سمندریان گذراند. قلی‌پور پیش از این به عنوان بازیگر در نمایش‌هایی چون «ماهرو» به کارگردانی مریم کاظمی و «ترن» به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ و فیلم‌های سینمایی «می‌خوام برقصم» به کارگردانی بهمن فرمان آرا و «بی‌قانون» به کارگردانی بهروز مبلوس‌باف حضور داشته‌است. وی در زمینه کارگردانی سه فیلم کوتاه «گاو»، «جنوب غرب» و «اصفهان من» و نمایش‌های «سوتفاهم» در حوزه هنری اصفهان سال ۱۳۹۲، «گلن گری گلن راس» در تماشاخانه استاد مشایخی سال ۱۳۹۳، «خرس» در حوزه هنری سال ۱۳۹۴ و«گره‌ای در تار و پود یک نقش» در تماشاخانه ناصرخسرو سال ۱۳۹۵ را در کارنامه‌ی کاری خود دارد.
دلارا نوشین (مشاور کارگردان)، منا رمضانی (طراح صحنه)، سروش سوخته‌سرایی (انتخاب موسیقی)، محمودرضا انشایی (طراح پوستر و عکاس) حسین دیردار (مدیر تولید)، آرزو رونقی (دستیار کارگردان و برنامه‌ریز)، بهار خالقی (دستیار دوم کارگردان و منشی صحنه)، سعید جعفری (مدیر صحنه) و آوا فیاض (مدیر تبلیغات، روابط‌عمومی و مشاور رسانه‌ای) از عوامل این نمایش هستند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *