جمیل رستمی در گفت‌وگو با بانی‌فیلم: به جز ساخت موسیقی از بقیه مراحل فیلم بی‌اطلاعم

بی‌تار» حدود یکسال است در مراحل فنی متوقف مانده

بانی فیلم، گروه سینمای ایران، امین اعتمادی‌مجد: کارگردان فیلم سینمایی «بی‌تار» از متوقف ماندن این فیلم در مراحل فنی خبر داد.
جمیل رستمی در گفت‌وگو با بانی فیلم در واکنش به خبر روز یکشنبه فیلم سینمایی «بی‌تار» که در رسانه‌ها منتشر شد اظهار داشت: به عنوان کارگردان پروژه تا آنجا که من اطلاع دارم این فیلم به دلایل مختلف حدود یکسال در مراحل فنی متوقف مانده و هنوز با تهیه‌کننده نیز برای ادامه کار به نقطه مشترکی نرسیده‌ایم. تعجب می‌کنم در فاصله دو ماه مانده تا آغاز جشنواره فجر، فیلمی که هنوز مراحل صداگذاری و تدوینش به اتمام نرسیده چطور قرار است در این فستیوال شرکت کند.
وی افزود: علاوه بر صداگذاری و تدوین، بخش عمده جلوه‌های ویژه – که هنوز یک پلان کامل و انجام شده از آن را نیز ندیده‌ام – باقی مانده که طبیعتا انجام آن زمان زیادی خواهد برد. با توجه به شرایط موجود فکر می‌کنم «بی‌تار» اگر به جشنواره فجر نیز می‌رسید باز هم تمایلی به نمایش آن در این فستیوال نداشتم. ضمن اینکه این فیلم با حضور در فستیوال‌های جهانی با بازخوردهای بهتر و مناسب‌تری مواجه خواهد شد.
کارگردان «بی‌تار» ضمن ابراز بی‌اطلاعی از تکمیل فرم جشنواره توسط تهیه‌کننده این فیلم گفت: من هم از خبر روز یکشنبه این فیلم و برخی پیام‌های تبریک همکاران متوجه شدم که گویا قرار است فیلم در جشنواره فجر به نمایش درآید! فکر می‌کنم این در نوع خود بسیار عجیب است که کارگردان پروژه‌ای در جریان مراحل مهم فیلم نباشد و این روند تنها توسط تهیه‌کننده پیگیری شود.
رستمی در ادامه به مشکلاتی که در راه تولید «بی‌تار» با آن مواجه بوده نیز گفت: به هر حال فیلمبرداری این فیلم نیز بدون مشکل نبوده و جای خوشحالی دارد که با تمام این اختلاف نظرها تولید نصفه و نیمه رها نشد. از تمامی عوامل نیز تشکر می‌کنم که در زمان فیلمبرداری با وجود تمام سختی‌ها با صبر و شکیبایی و رفتار کاملا حرفه‌ای نهایت همکاری را با ما انجام دادند.
این کارگردان در پایان گفت: اینکه پس از یک سال از اتمام فیلمبرداری فیلمی همچنان در مرحله فنی قرار داشته باشد مقداری جای بحث دارد. امیدوارم این اتفاقات در ادامه به ضرر فیلم تمام نشود و بتوانیم با تعامل درست و اصولی به یک نقطه مشترک برسیم.
مهدی پاکدل، مریم بوبانی، محیا دهقانی، تینو صالحی، سحر درویش گروه بازیگران این فیلم سینمایی را تشکیل می‌دهند.
داستان «بی‌تار» درباره یک گروه موسیقی است که به کردستان عراق سفر می‌کنند و اتفاقاتی که منطقه را تحت‌ تأثیر قرار داده، روند قصه فیلم را پیش می‌برد.
جمیل رستمی در سال ۱۳۸۲ اولین فیلم بلند سینمایی‌اش به نام «مرثیه برف» را ساخت که توجه مخاطب و منتقدان را به خود جلب کرد و موفق به کسب چندین جایزه داخلی و خارجی شد، که از آن جمله سیمرغ بهترین کارگردان جشنواره بین‌المللی فجر، جشنواره بین‌المللی المپیا یونان و جایزه ویژه هیأت سیفژ و… را می‌توان نام برد.
فیلم سینمایی «مرثیه برف» در سال ۲۰۰۶ نیز کاندید اسکار معرفی شد و اولین فیلم در طول تاریخ اسکار از طرف کشور عراق نام گرفت.
او پس از ساخت فیلم «ژانی گل» در سال ۱۳۸۴ که موفقیت‌های جهانی زیادی کسب کرد، در سال ۱۳۸۸ نیز فیلم سینمایی «چشم» را مقابل دوربین برد.
حامد حسینی تهیه‌کنندگی این فیلم سینمایی را برعهده دارد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *