در مراسم سیزدهمین جشن بازیگر

تئاتری ها، بازیگر برترشان را انتخاب کردند

برگزیدگان سیزدهمین جشن بازیگر انجمن بازیگران خانه تئاتر از میان ۲۴ بازیگر زن و مرد که سال ۹۴ روی صحنه رفته اند شامگاه روز شنبه معرفی شدند.
به گزارش ایران تئاتر ؛ شنبه شب در سالن اصلی تئاتر شهر از میان ۱۲ کاندیدای مرد و ۱۲ کاندیدای زن جشن بازیگر خانه تئاتر، ۴ بازیگر مرد و ۴ بازیگر زن جوایز خود را دریافت کردند.
فرید قبادی برای نمایش ترور، حسن معجونی برای نمایش اسم، حسام منظور برای نمایش اودیسه، صابر ابر برای نمایش کالیگولا، ستاره پسیانی برای نمایش اتاق ورونیکا، بهناز جعفری برای نمایش اتاق ورونیکا ، الهام کردا برای نمایش شنیدن، گیتی قاسمی برای نمایش عامدانه عاشقانه قاتلانه جوایز این دوره را از آن خود کردند.
در این مراسم یلدا عباسی بازیگر نمایش ننه دلاور و فرزندانش و داوود معینی کیا بازیگر نمایش هزار شلاق به عنوان استعدادهای جوان تقدیر شدند.
همچنین ۶ گروه نمایشی فصل بهارنارنج، فهرست، صندلی‌ها، بیضایی، سرگیجه و بارانداز به عنوان گروه‌های منسجم برگزیده شدند.
در این مراسم ناهید مسلمی پیام روز جهانی تئاتر که توسط آناتولی واسیلیو کارگردان شناخته شده روسیه، نوشته شده بود را خواند. پیام ملی روز جهانی تئاتر نیز امسال توسط جمشید مشایخی نگاشته شد و بهزاد فراهانی آن را قرائت کرد.
بخش دیگری از این مراسم که اجرای آن را احترام برومند بر عهده داشت، یادی از هنرمندان درگذشته بود.
هما روستا، جابر اناصری، ولی الله مومنی، احمد علامه دهر، ایرج کریمی ،مصطفی عبداللهی، محمدعلی سپانلو، هوشنگ دیبائیان، بصیر بصیری، ثریا حکمت، پیروز رشتی، امیر بختیاری، محمدرضا غیاث آبادی، فرج الله سلحشور، فریبرز صالح، علی طباطبایی، محمد اسلامی، سیروس نقی نژاد، یعقوب خیری، کامران حسینی، مسعود پوراکبری، خسرو فرخزادی، فروغ فودازی، حسین قاسمی وند، معصومه صباغ،عزیز هنرآموز هنرمندانی بودند که در این بخش یادشان گرامی داشته شد.
هم چنین بهزاد فراهانی محسن مرادی و سپیده آقا نژاد را به عنوان حامیان مالی مراسم معرفی کرد و آنها نیز برنامه هایشان را برای کمک به تئاتر کشور مطرح کردند.
در این مراسم از چهار هنرمند فعال عرصه تئاتر تقدیر شد. مهرانه مهین ترابی از سارا توکلی هنرمند تئاتر از میناب تقدیر کرد. ایرج راد برای تجلیل از ناصر جعفری پیشکسوت تئاتر اردبیل روی صحنه رفت. جعفر والی از اکبرزنجانپور تقدیر کرد. سیروس ابراهیم زاده نیز توسط همسرش ناهید کبیری نویسنده، مورد تقدیر قرار گرفت.
اجرای استندآپ کمدی توسط امیرکربلایی زاده، اجرای موسیقی توسط گروه ژیوار و اجرای حرکات تئاتری توسط یک گروه جوان از دیگر بخش های برنامه بود.
زمان برگزاری این مراسم که با سی دقیقه تاخیر شروع شد بیش از ۴ ساعت به طول انجامید.
یکی از حواشی این مراسم اعتراض حمید نعیمی به متن هیات داوران درباره دلیل انتخاب هر بازیگر برگزیده بود. درباره نقش فرید قبادی هیات داوران نوشته بودند که نقشی تکراری و یک خطی که به شکل خوبی اجرا شد. همین موضوع اعتراض حمید رضا نعیمی کارگردان نمایش ترور را در پی داشت. او در میان جمع گفت: فرید قبادی بهترین انتخاب برای نقش ابن ملجم در نمایش ترور بود و زحمت زیادی براین نقش کشید. هیات داوران نباید این نقش را تک ساحتی و تک بعدی می خواند.
بهناز جعفری که برای بازی در نمایش ورونیکا به عنوان یکی از ۴ بازیگر برتر زن تئاتر معرفی شد در زمان دریافت جایزه اش از بیماران مبتلا به ام اس یاد کرد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *