جمشيد مشايخي درمراسم افتتاح نمايش «علي کوچيکه»:

تئاتر خانه اول زندگی هنری من است

آیین افتتاح نمایش «علی کوچیکه » به کارگردانی حسین فرخی با حضور استاد جمشید مشایخی و جمعی از هنرمندان برجسته عرصه تئاتر چهارشنبه ۳۱ شهریورماه در خانه نمایش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره تئاتر و خانه نمایش، در این دیدار که با خوشامد گویی علی اصغرراسخ راد مدیر خانه نمایش آغاز شد ، استاد مشایخی با بیان اینکه اداره تئاتر خانه اول زندگی هنری من است گفت : با جان و دل حاضرم  هرتلاشی برای سرپا ماندنش انجام دهم چون معتقدم هرهنرمندی که در اداره تئاتر با این امکانات محدود فعالیت می کند ،حتما عاشق تئاتر است  و مثل کسانی که این روزها با پررویی و پارتی بازی وارد فضای سینما می شوند نیست. همین عشق به تئاتر است که انگیزه شان را برای خلق آثار زیبا بیشتر می کند.
استاد مشایخی در پاسخ به راسخ راد که از وی پرسید  چطور می توان در شرایط فعلی با امکانات کم موجود اداره تئاتر را به فضای مناسب و پویاتری برای هنرمندان تبدیل کرد ، گفت : این امر بسیار سخت است، اما چاره چیست ، ما تئاتری ها باید خودمان کنار هم باشیم ، فقط تئاتری ها هستند که نمی ترسند و با شهامت حرف شان را می زنند  ؛ هنرمند تئاتر عاشق مردم است، پس برای نشان دادن حقیقت از کسی ترسی ندارد و من به نوبه خودم مثل یک دوست برای ارائه هر کمکی آماده ام .
سپس حسین فرخی کارگردان نمایش با دعوت از بهزاد فراهانی  و با تشکر از حضور هنرمندانی چون جلیل فرجاد ، حسین محب اهری ، مهدی میامی ، حسین جعفری و …  لوح سپاسی با عنوان دلنوشته  گروه نمایش  تقدیم استاد جمشید مشایخی کرد. بهزاد فراهانی نیز اشاره کرد : استاد مشایخی مرد بزرگ اخلاق است و من شاگرد متوسط ایشان هستم و اگر امروزه هنر ما به اخلاق مداری خود می بالد ، بخش عظیمی از آن را مدیون استاد  هستیم. بعد از این سخنرانی هنرمندان به تماشای اولین اجرای نمایش «علی کوچیکه » به نویسندگی و بازی سارا تقوی نشستند . نمایش «علی کوچیکه » تا ۱۸ مهرماه ؛ هر روز ساعت ۱۸ به مدت ۵۰ دقیقه در خانه نمایش میزبان علاقه مندان به هنر تئاتر خواهد بود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *