تجلیل پسر دیوید بویی از جوایز بریت

پسر دیوید بویی خواننده وآهنگساز مشهور بریتانیایی که چندی پیش درگذشت، برگزار کنندگان جوایز بریت را تحسین کرد.
به گزارش بانی فیلم به نقل از هالیوود ریپورتر، در مراسم اهدای جوایز بریت که از مهمترین جوایز موسیقی بریتانیا و دنیاست، آنی لنوکس، گری اولدمن و لرد به این چهره برجسته موسیقی بریتانیا ادای احترام کردند.
دانکن جونز پسر دیوید بویی که از نوع برگزاری جوایز گرمی در ادای احترام به پدرش متعجب شده بود، از بزرگداشت تمام و کمال پدرش در مراسم بریت تشکر کرد. جونز که کارگردان است و فیلم‌هایی چون «منبع کد»، «ماه» و فیلم بلند «وارکرافت» را در کارنامه‌اش دارد از مراسم بریت به عنوان مراسمی زیبا یاد کرد و در توییتر خودش که ۲۸۱ هزار دنبال کننده دارد، برگزار کنندگان مراسم را ستود. وی نوشت: فقط می‌توانم بگویم … زیبا بود.
در این مراسم سالانه که در پنج شنبه شب در لندن برگزار شد؛ به عنوان جایی که خانه این ترانه‌سرای فقید بود و او بارها روی صحنه رفته بود، تجلیل شد و آنی لنوکس و گری اولدمن بازیگر مشهور بریتانیایی یک برنامه موسیقیایی برای بزرگداشت بویی برگزار کردند. لرد خواننده جوان نیز ترانه فیلم «زندگی روی مارس» را که مربوط به سال ۱۹۷۱ بود، اجرا کرد. اولدمن از طرف بویی و خانواده او یک جایزه را که به بویی به عنوان آیکون بریت اهدا شد، دریافت کرد.
هفته پیش در مراسم گرمی یکی از خوانندگان (لیدی گاگا) در شمایل بویی روی صحنه رفت و مجموعه‌ای متشکل از چند ترانه او را خواند. پسر بویی این کار را نپسندیده بود و از آن در توییتر خود چنین یاد کرده بود: بیش از حد هیجانی و غیرمنطقی. نتیحه یک شیفتگی و شوق وشور بیش از حد، گیچ و قرو قاطی. لعنت! چه باید گفت؟
دیوید بویی ۱۰ ژانویه امسال پس از مبارزه با سرطان از پا درآمد. آلبوم آخر او با عنوان «ستاره سیاه» دو روز زودتر از درگذشت او منتشر شد و موفقیت بزرگی را در میان منتقدها و مردم تجربه کرد. این آلبوم اولین البوم شماره یک بویی در بیلبورد ۲۰۰ شد.
در مراسم اهدای جایزه سالانه موسیقی بریت که از سوی اتحادیه موسیقی بریتانیا اهدا می‌شود و نام آن از بریتانیا گرفته شده، آدل با آلبوم «۲۵» به عنوان آلبوم سال برنده شد. جایزه بهترین ویدیوی سال نیز به وان دایرکشن رسید. آدل برای ترانه «Hello» به عنوان بهترین خواننده بریتانیایی انتخاب شد و U2 جایزه بهترین گروه بین‌المللی را دریافت کرد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *