تخلفات اکران صدای اعتراض یک تهیه کننده را درآورد

بانی فیلم: سعید خانی تهیه کننده فیلم های «دوزیست» و «لونه زنبور» در اعتراض به تخلفات اکران و آنچه «محدودیت سانس‌های برخی فیلم ها» خوانده، یادداشتی منتشر کرد.

در متن این یادداشت آمده: «بعضی از سینماها جنبه فیلم پر فروش و کمدی ندارند! شاهد بیشترین تخلفات توسط برخی از سینماها هستیم. وقتی بعضی سینماهای تهران که باید الگو باشند تخلفات وحشتناکی را انجام می‌دهند، دیگر به عنوان مثال از سینمای لاله پارک تبریز که ۲ هفته‌ست افتتاح شده، گله‌ای نیست که به فیلم دفتر ما یک سانس آن هم ۱۲ ظهر اختصاص داده است!

وقتی سینمایی تصمیم می‌گیرد روز سه‌شنبه فیلم را تعویض کند! یعنی حداقل‌های سینماداری را بلد نیست! فروش ضعیف شهریور و مهر ثابت کرد که باید در هر ماه حداقل یک فیلم پرفروش در سینماها اکران شود تا به رونق گیشه و حتی گرم کردن سایر فیلم‌ها کمک کند.

اما اکران فیلم پرفروش دلیلی بر بی ثباتی سانس‌ها و عدم نظارت کمیته تخلفات نیست (اگر کمیته تخلفاتی وجود داشته باشد) و این میزان تخلفی که شاهد آن هستیم بسیار مشکوک است؛ وقتی حتی شورای صنفی نمایش برای اینکه سه فیلم کودک هم‌زمان اکران نشود هیچگونه برنامه ریزی‌ای ندارد. قطعاً با این نوع ساختار شورای صنفی نمی‌شود جلوی تخلفات برخی از سینماها را گرفت.

متاسفانه شاهد یکی از ضعیف‌ترین ادوار شوراهای صنفی نمایش هستیم و به شدت موافق ورود دولت در حوزه اکران هستم.»

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *