تمدید نمایشگاه آثارعکاسی حبیب مجیدی در لیتوانی

به گزارش بانی فیلم،دراین نمایشگاه که با سخنان رئیس این موزه در تمجید از آثار حبیب مجیدی رسما افتتاح شده بود سی و دو فریم عکس از تعدادی از فیلم هایی که وی عکاسی آنها را برعهده داشته است به نمایش گذاشته شده است. عکس هایی که شامل فیلم‌هایی چون «شهر زیبا»، «میم مثل مادر»، «بشارت به یک شهروند هزاره سوم»، «جدایی نادر از سیمین»، «مروارید»، «برف روی شیروانی داغ»، «من و زیبا»، «بهمن»، «داره صبح می شه» و «ناهید» می‌شود و همچنین پنج فریم از کارهای غیر سینمایی او نیز در این نمایشگاه  ارائه شده است.
مجیدی که برای افتتاح نمایشگاه خود تحت عنوان «ماه و ماهی، روایت ناتمام فیلم ها» به کشور لیتوانی سفر کرده بود دو جلسه کارگاه آموزشی هم به درخواست میزبانان و به فاصله یک هفته از یکدیگر در محل نمایشگاه خود برگزار کرد. این برای اولین بار در سینمای ایران است که یک مرکز هنری اروپایی از یک عکاس فیلم برای برگزاری نمایشگاه آثارش که بصورت مستقل و انفرادی برگزار می شود دعوت بعمل می آورد.
حبیب مجیدی تنها عکاس آسیایی است که موفق به کسب عضویت انجمن عکاسان فیلم امریکا که در سراسر جهان چهل و چهار عضو اصلی دارد، شده است.
اِل.آر.تی که مهم‌ترین کانال تلویزیونی کشور لیتوانی است با پخش گزارشی از نمایشگاه به معرفی این عکاس ایرانی و سوابق حرفه‌ای و هنری او پرداخت و با بیان اینکه این عکاس در شیوه بیانی خود متفاوت از دیگران است آثار اورا شاعرانه توصیف و عکاسی اوراجستجویی برای ثبت لحظاتی خاص که نمایانگر سرنوشت شخصیت ها در یک فیلم است، خواند. این کانال تلویزیونی در گزارش خود از حبیب مجیدی بعنوان یکی از برترین عکاسان فیلم جهان نام برد.
حبیب مجیدی عکاس سی وشش ساله متولد تهران و فارغ التحصیل مقطع کارشناسی سینما از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر تهران است. در تیرماه سال نود و دو هم نمایشگاهی از آثار وی  در شهر رم ایتالیا برگزار شد.
او در سی و دومین جشنواره فیلم فجر برای هر دو مجموعه خود که در بخش مسابقه عکس فیلم داشت کاندید دریافت سیمرغ بلورین بهترین عکاس شد.

در حال نمایش Lithuania---poster.jpg

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *