سالور به باني فيلم خبر داد:

«تمشک» در میان آثار ایرانی تحسین شده سانفرانسیسکو

فیلم سینمایی «تمشک» در کنار چند اثر ایرانی دیگر از فستیوال جهانی فیلم های ایرانی سانفرانسیسکو موفق به دریافت جایزه شد.

سامان سالور کارگردان «تمشک» به بانی فیلم خبر داد: «فیلم سینمایی «تمشک» در نهمین  فستیوال بین المللی فیلمهای ایرانی سانفرانسیسکو موفق به دریافت دو جایزه اصلی این جشنواره شد. این جایزه که به نام سپنتا نامگذاری شده و هر ساله برای تشویق سینماگران و استعدادهای جوان به فیلم ها اهدا می شود».

کارگردان فیلم های «چند کیلو خرما برای مراسم تدفین» و «سیزده ۵۹» افزود: «امسال جایزه بهترین بازیگر نقش اول  زن  را به سمیرا حسن پور برای نقش آفرینی در فیلم سینمایی تمشک و جایزه بهترین فیلمنامه را به سامان سالور نویسنده این فیلم اختصاص داد».

جشنواره بین المللی سانفرانسیسکو یکی از جشنواره های مستقل فیلم است که از سال ۲۰۰۸ هر ساله در تاریخ ۲۶تا ۲۸ سپتامبر در شهر سانفرانسیسکو برگزار می شود.

همچنین فیلم «یک شهروند کاملا معمولی» سه جایزه اصلی جشنواره فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو ۲۰۱۶ را از آن خود کرد. این فیلم توانست جایزه سپنتا را برای بهترین فیلم (مجید مدرسی. سعید آرمند) بهترین کارگردانی ( مجید برزگر) و بهترین بازیگر نقش اول مرد (سورن مناساکانیان) را از آن خود کند.

«باهر» نیز در نهمین جشنواره فیلم های ایرانی سانفرانسیسکو جایزه بهترین فیلم براى تهیه کننده امیر سیدزاده، بهترین کارگردانی حسن آخوندپور و بهترین بازیگر زن محیا دهقانی را به ارمغان آورد.

«باهر» به تهیه کنندگی امیر سیدزاده و نویسندگی رضا تفکر پیش از این در گروه هنر و تجربه سینمای کشور اکران شده است.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *