طرح های پرداخت حق بیمه و اشتراک نشریات

توقف اجرای طرح های شکست خورده حسین انتظامی در معاونت مطبوعاتی!

روز دوشنبه درنشست هم‌اندیشی مدیران روزنامه‌های کشور با معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، اعلام شد که به دلیل نارسایی های فراوان طرح حرید اشتراک نشریات و طرح پرداخت حق بیمه رسانه ها توسط معاونت مطبوعاتی، این دو طرح از دستور کار اجرایی وزارت ارشاد خارج شده است.
به گزارش بانی فیلم، با مدیرت حسین انتظامی در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در دولت یازدهم، دو طرح خرید اشتراک از مطبوعات و همچنین پرداخت حق بیمه خبرنگاران نشریات و رسانه ها توسط معاونت مطبوعاتی به مرحله اجرا درامد. این دو طرح که بدون هیچ نظر کارشناسی تنها توسط معاون وقت مطبوعاتی ارشاد تایید شده بود مورد انتقادات رسانه ها قرار گرفت. پس از گذشت چند ماه از آغاز این طرح ها، نقاط ضعف آنها بیشتر آشکار شد و دامنه واکنش های منفی نسبت به اجرای انها بیشتر و بیشتر شد.
این واکنش ها اما بدون ترتیب اثری از جانب حسین انتظامی و تیمش در معاونت مطبوعاتی، همچنان اصرار به اجرای طرح های شکست خورده خرید اشتراک و واریز حق بیمه شاغلان مطبوعات و رسانه ها داشتند!
روز دوشنبه و در جریان نشست هم اندیشی میان معاون فعلی مطبوعاتی وزارت ارشاد با مدیران نشریات کشور اعلام شد که این دو طرح به دلیل مشکلات فراوانشان و همچنین پس از بیان انتقادات گسترده ای که اهالی رسانه ها نسبت به ناکارآمدی این دو طرح داشتند، معاون مطبوعاتی اعلام کرد این دو طرح زیان بار و غیرکارشناسی از دستور کار این معاونت خارج شده است.
همان گونه که پیشتر بیان شد این دو طرح در زمان مدیریت حسین انتظامی در معاونت مطبوعاتی در حالی تصویب و اجرا شد و همان زمان بخش زیادی از مدیران مسئول و دست اندرکاران مطبوعات نسبت به عواقب وخیم و زیان آور این دو طرح به حسین انتظامی و تیم مدیریتی اش هشدار داده بودند.
نکته قابل تامل در مورد این اعتراض ها و واکنش های منفی دست اندرکاران رسانه ای این است که این دو طرح صرفا با حمایت مستقیم حسین انتظامی اجرا شد و عواقب آسیب ها و صدمات اقتصادی فراوانش گریبانگیر رسانه ها شد و صد البته در این میان به دلیل وجود شبهات زیادی که در نحوه اجرای این طرح ها وجود داشت، اعتماد حاکم میان مدیریت اجرایی این طرح ها با مطبوعات و رسانه های کشور دچار خدشه شد.
گفتنی است حسین انتظامی که در حال حاضر پشت میز ریاست سازمان سینمایی نشسته، با تبلیغات گسترده ای این دو طرح را اجرایی کرد. طرح هایی که پس از گذشت چهارسال ناکارآمدی آنها مشخص شد.
مسلما افکار عمومی و حافظه تاریخی رسانه های مستقل کشور همچنان به دنیال رمزگشایی از دلایل و چرایی اجرای طرح های زیان بار و آسیب رسان خواهند بود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *