آتیلا پسیانی جلوی دوربین سریال «آرام می گیریم»

تولید سریال شبکه دو با مشارکت انجمن سینمای دفاع مقدس

آتیلا پسیانی در نقشی متفاوت ایفاگر شخصیت سردار سید عباس مبشّر در سریال «آرام می گیریم» است.
سریال تلویزیونی «آرام می گیریم»، به کارگردانی روح ا… سهرابی و تهیه کنندگی فرهاد گلی، همچنان در تهران مراحل تصویر برداری را طی می کند.
تصویربرداری این سریال هفته اول اردیبهشت در شهرک چشمه تهران آغاز شد و اکنون در شهرک شهید باقری تهران مشغول ضبط سکانس های مربوط به سید عباس مبشّر هستند که آتیلا پسیانی این نقش را ایفا می کند.
سردار مبشّر یکی از شخصیت های اصلی قصه است که در کنار مشغله های عدیده کاری با مشکلات شخصی و خانوادگی مواجه است که بر این اساس می بایست در چند جبهه حضوری موثر داشته باشد «آرام می گیریم» به روابط، تفاوت ها و تعامل های بین نسلی، گذشت و نوعدوستی و از طرفی زیاده خواهی در بستر قصه ای با محوریت تمام اعضای یک خانواده می پردازد. خانواده ای که تنها در سایه همدلی و همگرایی اعضاء آن و آرامش و امنیت از دست رفته، دگر باره بازمی گردد.
هوشنگ توکلی ایفاگر نقش پدر این خانواده است که مشکلات پیش آمده سخت او را آزرده کرده، اما با وجود ناتوانی های جسمی به واسطه کهولت سن، همچنان تلاش دارد تا بنیان خانواده را حفظ کند و اجازه ندهد اعضاء خانواده بیش از این از هم دور شوند. ثریا قاسمی هم که نقش مادر خانواده– همسر هوشنگ توکلی– را بازی می کند ناخواسته درگیر مسائل شوهرش می شود.
روح ا… سهرابی، کارگردان این مجموعه تلویزیونی در خصوص قصه و مضمون سریال اظهار داشت: ««آرام می گیریم» بنا دارد ماجرای از هم گسیختگی و فروپاشی یک تفکر و سپس یک خانواده را به تصویر بکشد و البته راه های جلوگیری از این اتفاق تلخ را در قالب قصه ای کاملا به روز و تازه به نمایش بگذارد.
سهرابی درباره انتخاب و چینش بازیگران این سریال گفت: «انتخاب و چینش بازیگران در این قصه به گونه ای است که مخاطب به راحتی با شخصیت ها ارتباط برقرار کند و آنها را باور کند.»
وی افزود: «با توجه به هجمه عجیب سریال های ماهواره ای، بدون تردید کار برای امثال بنده بسیار سخت تر شده است چرا که مخاطب امروز حق انتخاب دارد و از بین سریال های مختلف تصمیم می گیرد کدام موارد را در اولویت خود برای دیدن قرار دهد. این یعنی تولیدات امروز سیما باید از سطحی بالا به لحاظ کمی و کیفی و البته محتوایی برخوردار باشند تا بتوانند در این عرصه رقابتی، دیده شوند. کاری که تمام تلاش ما در «آرام می گیریم» برای رسیدن به آن است.»
سهرابی در خصوص روند تولید سریال گفت: «اساسا فیلمسازی به واسطه حس خلق و آفرینش، تمام مشکلات و سختی ها را قابل تحمل می کند. ذات سینما و آثار نمایشی همین است و من هم مستثنا نیستم و علیرغم موانع فراوانی که در مسیر تولید وجود دارد به دلیل باوری که به این مسیر دارم و هدفی که برای خود تعریف کرده ام قطعا با همکاری گروهی تلاش می کنیم تا حواشی و موانع موجود به اصل مسئله که کیفیت کار است لطمه نزند و تلاش داریم اثری جذاب و متفاوت تولید کنیم.
گفتنی است، «آرام می گیریم» در ۴۲ قسمت ۴۵ دقیقه ای برای پخش در نیمه دوم سال ۱۳۹۵ از شبکه دو سیما تولید می شود.
فیلمنامه این سریال توسط سید مرتضی مصطفوی و روح اله سهرابی به نگارش در آمده که توسط فریدون فرهودی و فروغ فروهیده، بازنویسی شده است.
آتیلا پسیانی، هوشنگ توکلی، ثریا قاسمی، لعیا زنگنه، کامران تفتی، آشا محرابی، نگار عابدی، علی اوسیوند، میرطاهر مظلومی، حمید هدایتی، مهدی سلوکی، مونا فرجاد، نسرین نکیسا، ارصلان قاسمی از جمله بازیگران این سریال هستند که تعدادی از چهره های مطرح و سرشناس سینما و تلویزیون نیز جهت ایفای دیگر نقش ها به زودی به مجموعه بازیگران این سریال افزوده می شوند.
دیگر عوامل این سریال عبارتند از: مشاور کارگردان و بازیگردان: محمدرضا فاضلی، مدیر تصویربرداری: محمد ناصری، مدیر تولید: ایرج طایفه غلامی، طراح گریم: زهره سیه پوش، طراح صحنه و لباس: رضا درگزی، مدیر صدابرداری: امیر عاشق حسینی، آهنگساز: محمد محمدعلی، تدوین: موحد شادروـ نوید توحیدی، مدیر برنامه ریزی: فرزاد رحمانی، عکاس و تصویربردار پشت صحنه: پیام نصیری خرم، مدیر روابط عمومی: رسول شادمانی.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *