افشین ذی نوری:

«جادوی‌ صدا»، فرصتی برای آشنایی جوانان با هنر دوبله

تلویزیون این روزها برنامه‌ای تحت عنوان «جادوی صدا» تهیه کرده است که در آن مخاطبان با صاحبان صداهای خاطره‌ساز – پیشکسوتان عرصه دوبله – آشنا می‌شوند.
افشین ذی‌نوری که اجرای مسابقه «جادوی صدا» را در شبکه سه سیما بر عهده دارد، در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ ساخت برنامه‌ای که به هنر دوبله اختصاص دارد، عنوان کرد: برای نخستین بار چنین برنامه شکل گرفته است؛ البته پیش از این در عرصه دوبله برنامه‌هایی تولید شده است، اما برنامه‌ای که به طور خاص به عرصه دوبله بپردازد ساخته نشده بود و مایه مباهات است.
وی در ادامه گفت: جای تشکر دارد از مسؤولان سازمان صداوسیما که به طور خاص مسابقه‌ای را در قالب دوبله طراحی کرده‌اند.
ذی نوری که به گفته خودش شش سالی از حوزه اجرا در تلویزیون دور بوده است، اجرای مسابقه «جادوی صدا» را به دلیل اینکه مربوط به حوزه تخصصی خودش – دوبله – است، پذیرفته است.
او در این زمینه گفت:‌ با تصمیماتی که تهیه‌کننده و همچنین مدیران گرفته‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که فردی از حوزه دوبله را برای اجرا در برنامه «جادوی صدا» انتخاب کنند و من را به عنوان گزینه اجرا پذیرفتند.
ذی نوری به بخشی از برنامه «جادوی صدا» که به تکریم و تجلیل پیشکسوتان اختصاص دارد اشاره کرد و گفت: در مسابقه «جادوی صدا» قرار است یاد رفتگان عرصه دوبله زنده شود. پیشکسوتانی که سال‌ها مردم صدایشان را شنیده‌اند و با آن‌ خاطره دارند.
این دوبلور در ادامه مسابقه «جادوی صدا» را فرصتی برای آشنایی جوانان در عرصه دوبله عنوان کرد و گفت:‌ شرکت‌کنندگان در مسابقه «جادوی صدا» در قالب ۵۴ نفر پذیرفته شده‌اند که نیمی از آن‌ها خانم و مابقی آقا هستند. او از حضور پیشکسوتانی در عرصه دوبله همچون منوچهر والی‌زاده، مینو غزنوی، فریبا رمضان‌پور، ژرژ پطرسی، منوچهر زنده‌دل و مریم شیرزاد به عنوان داوران مسابقه «جادوی صدا» یاد کرد که در این برنامه حضور خواهند داشت.
مسابقه «جادوی صدا» که به تازگی پخش خود را از شبکه سه سیما آغاز کرده است؛ هر شب در باکس مجموعه نمایش این شبکه، ساعت ۲۰:۴۵ به روی آنتن می‌رود. این مسابقه در ۲۸ قسمت پخش خواهد شد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *