در بازارهای جهانی فیلم و سینما تحقق یافت

جانی انگلیش دوباره می تازد

بانی فیلم، گروه سینمای جهان: جولان فیلم پرتحرک و در عین حال مرموز و ساینس فیکشنی «زهر» به گیشه های آمریکا و کانادا منتهی و منحصر نشد و این فیلم با اکران شدن در ۵۸ کشور و بازار و منطقه مختلف از جهان ۲/۱۲۵ میلیون دلار کاسبی کرد تا با احتساب فروش آمریکایی اش، فعلاً ۲۰۵ میلیون دلاری شود. این یک رکورد جدید در زمینه شروع اکران فیلم ها در سطح جهان است و پیشتر هیچ فیلم دیگر در بدو اکرانش با احتساب تمامی قاره ها از رقم فوق عبور نکرده بود. در میان کشورهای غیرآمریکایی که بهترین شروع پخش را برای «Venom» رقم زدند، باید به کره جنوبی اشاره کرد که گیشه ای ۷/۱۵ میلیون دلاری داشت و به این ترتیب بعد از آغاز نمایش ۱/۱۹ میلیون دلاری «اسپایدرمن: بازگشت به خانه» این دومین شروع برتر برای یک فیلم متعلق به کمپانی سونی پیکچرز در تمامی دورانها در این کشور شرق آسیایی به حساب می آید.
از کره تا روسیه
دیگر بازارهای پرسود برای «زهر» در قاره های اروپا، آسیای شرقی، آمریکای جنوبی، شمال آفریقا و اقیانوسیه به روسیه و بریتانیا مربوط می شد که به ترتیب به ۷/۱۱ و ۳/۹ میلیون دلاری می رسید. آنچه دستاوردهای «Venom» را لااقل در بریتانیا عمده تر می سازد، این است که توفیق های اولیه اش درست در زمانی شکل گرفته که قسمت تازه ای از سری فیلم های پلیسی- جنایی اما خنده دار رووان اتکین سون با نام «جانی انگلیش» هم روانه بازار شده و فروش زیادی هم داشته و اضافه بر بریتانیا در کشورهای متعدد دیگری هم در صدر پرفروش ها نشست است.
اتکین سون که هنوز محبوب ترین مخلوق هنری اش همان مستربین معروف است، در قالب جانی انگلیش ارائه گر کاراکتر مأمور پلیسی است که اگر از بین احمق تر نباشد، عاقل تر هم نیست و همان قدر آتش می سوزاند و دسته گل و آب می دهد که مستربین طی سال هایی طولانی با هنر نمایشگری و خصلت های کمیک ویژه اتکین سون به آب داده است.
تفاوت ها و شباهت ها با مت هلم
ورسیون جدید «جانی انگلیش» که تازه از اواخر هفته بعد در آمریکای شمالی اکران می شود، این هفته در سطح اروپا و آسیای شرقی بیش از ۷۰ میلیون دلار پول به بار آورد و چون این تازه نقطه آغاز پخش جهانی آن است، باید در انتظار آمار و ارقامی بسیار بیشتر و بهتر برای آن هم بود.
«جانی انگلیش» بی شباهت به مت هلم نیست که در دهه ۱۹۶۰ در قالب چند فیلم مفرح و با بازی دین مارتین عرضه شد و به مسخره گرفتن فیلم های جدی و جاسوسی جیمزباند بود اما اگر مت هلم با بازی مارتین یک مرد عاقل تفریح طلب بود، جانی انگلیش با بازی رووان اتکین سون دیوانه ای است که در زمینه ویرانگری فقط کارآگاه کلوزوی سری فیلم های «پلنگ صورتی» با آن برابری می کند.
ورسیون تازه جانی انگلیش که نام کامل آن «جانی انگلیش دوباره ضربه می زند» است، از بازی تعدادی بازیگران مشهور دیگر سینما هم برخوردار است اما این اتکین سون است که محور همه چیز و همه کس به حساب می آید و یک بار دیگر می تازد و همه را می خنداند و اجازه دیده شدن را به دیگران به رغم تمامی دیالوگ اندک و توأم با سکوتش نمی دهد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *