جایزه پولیتزر برای خواننده موسیقی رپ

 

در مراسم اهدای جوایز پولیتزر دوشنبه شب ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین) کندریک لامار برای آلبوم «لعنت» (Damn) به عنوان اولین خواننده رپ برنده پولیتزر در بخش موسیقی شد. پولیتزر یکی از مهم‌ترین و معتبرترین جوایز روزنامه‌نگاری و هنری در آمریکاست.

به گزارش دویچه وله،این مراسم برای جنبش #MeToo هم شب بزرگی بود. مجله نیویورکر و نیویوک‌تایمز برای پرده‌برداری از آزار جنسی گسترده زنان در هالیوود و تحت فشار قرار دادن قربانی‌ها توسط تهیه‌کننده پرنفوذ هاروی واینستاین برنده پولیتزر شدند. این گزارش‌ها در واقع جرقه شکل‌گیری جنبش #MeToo را زد.

واشنگتن پست در بخش گزارش‌گری تحقیقی به خاطر افشای اتهامات پیشین روی مور، نامزد حزب جمهوری‌خواه ایالت آلاباما در انتخابات سنا، در ارتباط با سوابق آزار جنسی دختران نوجوان برنده این جایزه شد. روی مور این اتهامات را رد کرد اما در انتخابات سنا از نامزد حزب دموکرات شکست خورد.

نیویورک تایمز در بخش دیگری به طور مشترک با روزنامه واشنگتن پست برای پوشش خبری و روشن‌سازی ابعاد مختلف تحقیقات رابرت مور، وکیل ویژه، درباره ارتباط‌های احتمالی میان کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ و عوامل روسیه برنده پولیتزر دیگری شد.

خبرگزاری رویترز برای پوشش خبری برنامه مبارزه بحث‌انگیز و پرخشونت رودریگو دوترته، رئیس‌جمهور فیلیپین با مواد مخدر و در بخش عکس برای پوشش تصویری بحران مهاجرت مسلمانان روهینگیا برنده دو پولیتزر شد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *