مرتضی آتش‌زمزم:

جای فیلم‌هایی هنری مانند «سیمین» در جشنواره جهانی فیلم فجر است

بانی فیلم، هادی اعتمادی مجد: مرتضی آتش‌زمزم کارگردان فیلم «سیمین» برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر را در سطح بالا و استاندارد توصیف کرد.

مرتضی آتش زمزم درباره جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: جشنواره جهانی فیلم فجر تنها جشنواره سینمایی است که در سطح بالا و استاندارد برگزار می‌شود. برای کشور ما که سینمای پیشرویی دارد و در دنیا آن را می‌شناسند، خوب نیست که جشنواره‌ای با قدرت نداشته باشد. جشنواره جهانی طی این مدت به قدرت رسیده و قدرتمندتر از همه جشنواره‌های داخلی دیگر برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: جشنواره جهانی فیلم فجر شرایط برگزاری یک جشنواره فیلم با استانداردهای جهانی را رعایت می‌کند که این باعث آبرومندی سینمای ما در مجامع بین‌المللی است.

آتش زمزم با اشاره به جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان گفت: اولین نمایش فیلم «سیمین» در جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان بود و برای دومین بار در جشنواره جهانی فیلم فجر شرکت کردیم. فیلم‌هایی مانند «سیمین» که هنری‌تر هستند بهتر است در جشنواره جهانی فیلم فجر که نگاه هنری‌تری دارد به نمایش دربیاید.

وی در پایان تاکید کرد: حتی در جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان هم چون بیشتر تاکید فیلم روی معضلات اجتماعی بود، «سیمین» مورد توجه قرار نگرفت. آن‌ها دوست داشتند فیلم کودکانه‌تری ببینند.

سی‌و‌هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران در حال برگزاری است.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *