جزئیات همایش «چهارصد سال؛ویلیام شکسپیر» از زبان قطب الدین صادقی

دبیر همایش «چهارصد سال؛ ویلیام شکسپیر» ، ضمن تشریح جزئیات این مراسم از سخنرانی خود با موضوع «شکسپیر به ما آموخته است» خبر داد.

قطب الدین صادقی در گفت وگو با ایران تئاتر گفت: چهارم اردیبهشت همزمان با چهارصدمین سالروز درگذشت ویلیام شکسپیر و همزمان با این روز در جهان مراسم بزرگداشتی برای این نمایشنامه نویس برگزار می شود و به همین مناسب بزرگداشتی برای او از سوی موسسه تماشاگان و تئاتر مستقل تهران برگزار می شود و این مراسم زمینه ای را فراهم می کند که افکار عمومی را نسبت به آثار و تاثیر شکسپیر بر روی جهان نمایش حساس کنیم.

او افزود:برای این مراسم برنامه های متنوع و متعددی در نظر گرفته ایم و من به عنوان دبیر این مراسم سخنران اصلی مراسم هستم و پیرامون موضوع شکسپیر به ما آموخته است، سخن خواهم گفت.

صادقی درباره برنامه های این مراسم گفت: در بخش هایی از مراسم فیلم هایی از اجراهای هملت توسط کارگردان های بزرگ جهان را پخش خواهیم کرد و میکائیل شهرستانی نمایش بودن یا نبودن را به همراه گروهش اجرا خواهد کرد. منوچهر انوار نیز قطعاتی از نمایش هملت را برای حاضران اجرا خواهد کرد و سودابه فضائلی  درباره اهمیت و آثار شکسپیر سخن خواهد گفت.

همچنین یاسر خاسب حرکات موزونی را اجرا خواهد کرد و چند گروه موسیقی قطعاتی را اجرا خواهند کرد.اردشیر صالح‌پور نیز اجرای برنامه را برعهده خواهد داشت. همچنین چند پیام ویدئویی نیز در این مراسم پخش خواهد شد.

دبیر مراسم بزرگداشت شکسپیر گفت: در این مراسم همچنین از چندین نفر از کسانی که آثار شکسپیر را ترجمه کرده اند و یا روی صحنه برده اند تقدیر خواهد شد و اسامی این افراد را قصد داریم تا لحظه آخر اعلام نکنیم تا هیجان مراسم بالا برود.

این مراسم ساعت ۲۰ روز شنبه چهارم اردیبهشت در تماشاخانه‌ی «تئاتر مستقل تهران» واقع در ضلع شرقی چهارراه ولی عصر، خیابان رازی، نبش کوچه زند وکیل برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *