حبیب‌ا... بهمنی:

جشنواره‌ای درباره مدافعان حرم چه بسا در مقیاس بین المللی مخاطب جذب کند

حبیب ا… بهمنی با اشاره به اهمیت راه اندازی جشنواره‌ای درباره مدافعان حرم گفت: مساله مقاومت، امروزه یک امر بین‌المللی و فراتر از مرزهاست و مخاطبان اصلی این نگاه، همه آزادمردان و زنان جهان هستند.
به گزارش فارس، حبیب ا… بهمنی افزود: در فضایی که جریان های فرهنگی و سیاسی راه دیگری را می روند برگزاری جشنواره هایی همچون مدافعان حرم از اقدامات انقلابی و متعهدانه ای است که امیدوارم در مسیر پیش روی خود موفق باشد. به نظر من باید این نوع جشنواره ها برگزار شوند تا نشان دهیم گروه عمده ای از هنرمندان و فیلمسازان گرایش دارند به مضامین انقلابی و نیازهای واقعی مردم و انقلاب در دوران کنونی پاسخ دهند.
وی ادامه داد: به نظر می رسد جشنواره فیلم مدافعان حرم این گرایش خود را در موضوعی که انتخاب کرده مورد تاکید قرار داده و جشنواره ای انقلابی و متعهدانه است. این جشنواره همچنین به فیلمسازان جوان این فرصت را می دهد که دغدغه هایشان را درباره موضوع مدافعان حرم مطرح کنند.
این فیلمساز عنوان کرد: باید هنرمندان حرفه ای قدیمی و توانمند ارزشی کشورمان برای پیشبرد این جشنواره وارد میدان شوند. آثاری را تهیه کنند که درخور این مضمون باشد و چه بسا بتواند در مقیاس بین المللی مخاطب جذب کند.
وی با اشاره به ارزیابی اش از در نظر گرفتن دو بخش مستند و نماهنگ برای اولین دوره از جشنواره فیلم مدافعان حرم ادامه داد: ساختن نماهنگ و فیلم های مستند فرصتی برای فیلمسازان جوان است که تجربیات خود را در این قالب ها ارائه کنند. آن ها با این قالب ها بهتر می توانند در ادای دین خود به مدافعان حرم سهمی داشته باشند. در حالی که ساخت فیلم های بلند سینمایی و سایر اقسام این جشنواره را منحصر به هنرمندانی خاص خواهد کرد.
نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم به همت خبرگزاری فارس و با همکاری موسسه فرهنگی هنری کتیبه نوای فاطمی ۵ خرداد ماه سال جاری در دو بخش مستند و نماهنگ برگزار می‌شود. فیلمسازان تا ۳۱ فروردین‌ماه فرصت دارند آثار خود را با مراجعه به سایتwww.modafeanfilmfest.ir به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *