جشنواره‌ها و دورهمی‌های سیاسی- سینمایی!

جبار آذین

اصرار، لجاجت و رقابت کور و مسابقه در هدر دادن بیت‌المال توسط بعضی دولتی ها و نهادی‌ها پایان ندارد.

با دوقطبی شدن جامعه توسط گروه‌های سیاسی به ویژه جناح‌های اصلاح‌طلب و حواریون‌شان و اصولگراها و… تمام امکانات اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی کشور هم میان آنها تقسیم می‌شود تا هرکدام با نگاه‌های حزبی و گروهی و سیاسی، آن را هزینه برنامه‌ها و اهداف خود کنند. برنامه‌ها و اهدافی که مردم و منافع و باورها و آرمان‌های ملی و فرهنگی در آنها جای ندارند.

مصداق آشکار رقابت‌ها و مقابله‌ها و هدر دادن پول و اموال ملت، بدون هیج گونه بازدهی و ثمر فرهنگی و ملی، برگزاری سیاسی جناحی مراسم به اصطلاح فرهنگی و سینمایی دو جشنواره ضدملی و ضدفجری موسوم به ملی و جهانی فجر(!) و «دورهمی»‌های غیراستاندارد و محدود در اندیشه و اجرایی مانند مقاومت و عمار و…است.

منطق برگزارکنندگان این است: وقتی رقبای نهادی، همچنان، دورهمی‌های خود را برگزار می‌کنند، ما دولتی‌ها چرا جشنواره‌های خود را برگزار نکنیم!

…و منطق شرکت‌کنندگان در این مراسم اینکه: اثبات وفاداری حزبی، کسب درآمد، دیده شدن، مهم «دورهم» بودن و فیلم دیدن است. و… این توجیهات یعنی بی‌خیال مردم، فرهنگ و هنر، تخصص، تعهد، کرونا، سلامت، فقر و گرانی و… تا زمانی که اهالی فرهنگ و هنر در سکوت فقط نظاره‌گرند، کجروی‌ها و تخریب‌ها، توجیه‌ها، انحراف‌ها و هدر رفتن بیت‌المال توسط سیاسیون و اقتصادیون و ریاست‌طلبان ادامه خواهد داشت.

این‌همه در حالی است که نامدیران، نامسوولان و اشتباهی‌های سینما و هنر و فرهنگ، دست وپاهای آخرشان را می‌زنند!

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *