گفت و گو با داریوش فرهنگ

جشنواره باید مقدمه ای شود برای نمایش عمومی فیلم ها

داریوش فرهنگ کارگردان سینمای ایران در گفت و گوی کوتاهی پیش از اکران فیلم «بادیگارد» با خبرنگار روزنامه بانی فیلم، در خصوص فیلم هایی که تاکنون در این جشنواره دیده است گفت: تقریبا سه یا چهار کار در این جشنواره دیده ام. یکی از فیلم ها بسیار رضایتبخش بود اما مابقی در سلیقه من نبود و نظر من را جلب نکرد.
فرهنگ در پاسخ به سوال خبرنگار بانی فیلم در خصوص اینکه کدام کار نظر شما را جلب کرد اظهار کرد: تمایلی به نام بردن از آثار خوب و یا بد جشنواره ندارم زیرا معتقدم فیلم ها بایستی نمایش عمومی بگیرند و نکته مهم خود جشنواره نیست، بلکه بعد از جشنواره است که این آثار امکان نمایش عمومی پیدا کنند.
وی با بیان اینکه این که جشنواره باید مقدمه ای شود برای نمایش عمومی فیلم ها اظهار داشت: اکران این فیلم ها مخصوص پخش کنندگان است که بعد از دیدن آثار بتوانند فیلم هایی را که می خواهند انتخاب کنند. متاسفانه نیمی از آثار به نگون بختی آخر سال نمایش عمومی برخورد می کنند و این دلگیر کننده است. زیرا در اکران عمومی آن ها پرنده هم پر نمی زند.
فرهنگ ادامه داد: کاش برای نمایش عمومی فیلم ها نیز یک فکر اساسی صورت بگیرد چون در سینمای ایران عرضه با تقاضا برابر نیست.
این کارگردان درخصوص کلیت برگزاری جشنواره فیلم فجر گفت: جشنواره فیلم فجر نتیجه یکسال کار همکاران ماست. این شور و هیجان نه فقط در سینماگران بلکه در کل این شهر جاریست. تب وتاب برگزاری جشنواره در این چند روز در شهر تهران متمرکز است و این جای خوشحالی دارد.
داریوش فرهنگ درخصوص فرش قرمز جشنواره فیلم فجر گفت: من پنج یا شش سال پیش که داور جشنواره فیلم فجر بودم پیشنهاد استفاده از فرش های سنتی داخل کشور را برای جشنواره دادم. فرش هایی پر از تخیل، پر از شاعرانگی و پر از زیبایی که برای خودمان و از جنس خودمان باشد. فرش هایی که به فرهنگ ما و به فیلم های ما بیاید.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *