فرماندار ویژه خرمشهر:

جشنواره تئاتر ملی مقاومت- فتح خرمشهر باید به یک برند تبدیل شود

فرماندار ویژه خرمشهر در جلسه ستاد برگزاری نوزدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت-فتح خرمشهر گفت: همه ما مسئولین و هنرمندان خرمشهر و آبادان باید تلاش کنیم تا این جشنواره یک برند تبدیل شود.
به گزارش ایران تئاتر، جلسه ستاد برگزاری نوزدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت – فتح خرمشهر روز شنبه با حضور ولی ا… حیاتی فرماندار ویژه خرمشهر، حسین مسافرآستانه دبیر جشنواره و دیگر مسولین شهر خرمشهر در محل فرمانداری برگزار شد.
در ابتدای این جلسه مسافرآستانه اظهار داشت: این جشنواره به نوزدهمین دوره خود رسیده است و در هر دوره نقاط قوت و ضعف های زیادی را همراه خود داشته که خاطرات متناقضی را برای هنرمندان داشته است.
وی دلیل نوسان های مختلف در جشنواره مقاومت – فتح خرمشهر را نحوه برگزاری آن خواند و گفت: باید در این دوره با همکاری تمامی مسئولان شهرهای آبادان و خرمشهر و هنرمندان تلاش کنیم تا جشنواره ای در شان و جایگاه فرهنگ مقاومت برپا سازیم.
دبیر نوزدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت – فتح خرمشهر در ادامه تصریح کرد: در این دوره آثاری با موضوعات شهدای غواص و رشادت های مدافعان حرم حضور خواهند داشت که این امر نشان می دهد فرهنگ مقاومت ما مختص به هشت سال دفاع مقدس نیست، بلکه همچنان ادامه دارد.
در ادامه فرماندار ویژه خرمشهر بیان داشت: سوم خرداد و آزاد سازی خرمشهر یک مقوله ملی محسوب می شود. مقاومت مجاهدانه زنان و مردان این خاک با تمام وجود در برابر دشمن همواره قابل اهمیت بوده و خواهد بود.
وی افزود: در همین راستا سازمان منطقه آزاد روند تفاهنامه ای را با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد کرده است تا در بخش های مختلف از این جشنواره ملی تئاتر مقاومت – فتح خرمشهر حمایت کند اما نکته مهم این است که همه ما باید دست به دست یکدیگر دهیم تا این جشنواره به یک برند تبدیل شود.
باید به واسط جشنواره تئاتر مقاومت – فنح خرمشهر شور و نشاط مردم را احیا کنیم تا روح تازه ای به این جشنواره بدمند.
نوزدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت- فتح خرمشهر به دبیری حسین مسافرآستانه از ۲۸ اردیبهشت تا ۲ خرداد ماه در شهرهای آبادان و خرمشهر برگزار می شود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *