جشنواره تسنیم در مشهد برگزار می‌شود

دومین جشنواره ملی فیلم، فیلمنامه و عکس تسنیم با بهره‌گیری از مفاهیم و قصص قرآنی از تاریخ ۲۲ تا ۲۴ مردادماه در شهر مقدس مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش مهر، هاشم میرزاخانی مدیرعامل انجمن سینمای جوان با اعلام این خبر در نشست خبری که صبح روز گذشته دوشنبه ۱۴ مرداد در محل انجمن سینمای جوان با حضور سعید سرابی مدیرکل فرهنگ  و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی و دبیر جشنواره و جمعی از اهالی رسانه برگزار شد، در توضیح برگزاری این جشنواره گفت: این جشنواره برای اولین بار در سال ۸۹ در استان اصفهان برگزار شد اما به دلایلی برگزاری این جشنواره در سالهای بعد مسکوت ماند.

وی در ادامه افزود: اما در ادامه با توجه به مسئولیتی که برای برگزاری جشنواره های موضوعی داریم و همچنین از آنجا که متولی برگزاری جشنواره نماز و نیایش نیز بوده‌ایم به پیشنهاد انجمن سینمای جوان و با موافقت ریاست سازمان سینمایی، برگزاری این جشنواره به انجمن سینمای جوانان ایران واگذار شد و طی بررسی‌های انجام شده و توافق با مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تصمیم گرفته شد دومین دوره این جشنواره در مشهد مقدس برگزار شود. در ادامه این نشست سعید سرابی دبیر جشنواره فیلم های قرآنی تسنیم به زیرمجموعه‌های این جشنواره اشاره کرد و گفت: دومین دوره از برگزاری جشنواره در سه زیر مجموعه فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس برگزار می شود. بخش فیلم در دو زیر مجموعه شامل فیلم ۱۱۰ ثانیه ای و بخش آزاد برنامه ریزی شده است. سرابی در ادامه افزود: این جشنواره با استقبال ۱۰۴۴ اثر از هنرمندان روبرو شد و در این بین ۴۸۹ فیلم از فیلمسازان، ۳۷۴ قطعه عکس و ۴۷ مجموعه عکس و ۱۳۲ فیلمنامه دریافت شد. در همین راستا ۸۷ فیلم، ۳۷ عکس و یک مجموعه عکس و در بخش فیلمنامه ۱۲ اثر انتخاب شده و به بخش‌های مسابقه راه یافته‌اند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *