جشن رویش رادیو ایران چهار ساله شد

مدیر رادیو ایران نکاتی را درباره آغاز جشن رویش که پیش از این در رادیو جوان برگزار می‌شد و اکنون در رادیو ایران ادامه دارد، ارائه داد.
بهنام احمدپور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه امسال جشن رویش چهار ساله می‌شود، یادآور شد: رادیو ایران همزمان با روز درختکاری حجم عمده‌ای از برنامه‌هایش را به بحث درختکاری اختصاص می‌دهد.
وی در ادامه از تعیین شعاری برای روز درختکاری و جشن رویش خبر داد و گفت:‌ «هر ایرانی یک نهال هدیه به فردای ایران» شعاری است که امسال برای جشن رویش در نظر گرفتیم.
احمدپور سپس به سابقه جشن رویش که به چهار سال قبل برمی‌گردد اشاره کرد و گفت: چهار سال پیش زمانی که در رادیو جوان بودیم جشن رویش را برگزار می‌کردیم. در سال‌های اخیر کشور ما با معضلات زیست محیطی بزرگ و متعددی روبه‌رو بود؛ از ورود غبار به کشور تا سیلاب‌های متعدد. زمانی که آن را بررسی کردیم با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری که به درختکاری در رسانه‌ها جدی‌تر بپردازیم، تلاش کردیم قدمی در جهت کاهش آثار تخریبی برداریم. در این راستا تصمیم گرفتیم روز درختکاری را بیشتر تبلیغ و در قالب یک جشن آن را مطرح کنیم.
او ادامه داد:‌ این کار در سال اول انجام شد و رقمی که برای کاشت نهال به دست آمد ۵۰ میلیون نهال بود و به همین ترتیب سال‌های بعد به میزان بیشتری افزایش پیدا کرد و این تأثیر تشویقی داشت. دو سال پیش نیز گزارشی از این کار تهیه و به جشنواره ABU فرستاده شد که بسیار مورد توجه قرار گرفت و برایشان عجیب بود که در ایران چنین حرکتی انجام می‌شود.
مدیر رادیو ایران در بخش پایانی گفت‌وگوی خود از تدارک برنامه‌های طنز و مفرح ویژه نوروز در رادیو ایران خبر داد و گفت:‌ مجموعه برنامه‌هایی را برای نوروز آماده کرده‌ایم که در نشستی اخبار آن را اعلام می‌کنیم. این برنامه‌ها از ابتدای سال ۹۵ به روی آنتن خواهند رفت. همچنین در اردیبهشت ۹۵ نیز تغییراتی در کنداکتور رادیو ایران خواهیم داشت.
احمدپور درباره اینکه هنوز برنامه طنزی نتوانسته است جایگزین برنامه «جمعه ایرانی» شود، اظهار کرد:‌ تا زمانی که برنامه طنز رادیو ایران جا بیفتد، زمان می‌برد و برنامه‌های طنز به جاهای خوبی می‌رسند. برنامه «جمعه ایرانی» ۱۲ ساله بود بین مخاطبان جا افتاده بود، از این رو برنامه‌های جدید هم زمان می‌برد تا شنیده شوند. مدیر رادیو ایران همچنین درباره بازگشت عوامل «جمعه ایرانی» به رادیو نیز اظهار کرد:‌ همین حالا هم عوامل «جمعه ایرانی» به رادیو بیایند از حضورشان استفاده و با آن‌ها همکاری می‌کنیم.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *