«جلال‌الدین» در فصل دوم جذاب‌تر می‌شود

رئیس مرکز گسترش فیلم نامه نویسی صدا و سیما گفت: شروع فصل دوم سریال «جلال الدین» از بزرگسالی و جوانی مولانا خواهد بود که بازیگران در این بخش همه متفاوت هستند.
امین صدیقی رئیس مرکز گسترش فیلم نامه نویسی سازمان صدا و سیما در گفت‌و‌گو با فارس درباره اینکه ساخت زندگی کدام مشاهیر ایرانی برایتان از اولویت خاصی برخوردار است، گفت: اگر قرار بر این بود تا امروز در این باره انتخابی انجام دهیم، سریال «سعدی» برایمان اولویت داشت، چراکه شخص سعدی را اغلب طیف‌ها می‌شناسند و به راحتی با او ارتباط برقرار می‌کنند اما به این دلیل که سری اول سریال «جلال الدین» ساخته شده است، بالطبع ساخت سری بعدی آن در اولویت ما قرار دارد.
وی ادامه داد: فیلم نامه فصل ۲ سریال «جلال الدین» را که تولید فصل اول آن در شبکه برون مرزی صورت گرفته بود را در دست نگارش داریم و طبق پیش بینی‌هایمان تا الان ۲۶ قسمت را برای سری دو این سریال در نظر گرفتیم، اما این احتمال می‌رود که تعداد قسمت‌ها را افزایش دهیم.
صدیقی بیان داشت: در مقایسه با فصل اول، فیلم نامه به مراتب جذاب تری خواهیم داشت، چراکه از فیلم نامه فصل اول «جلال الدین» رضایت کاملی نداشتیم و یکی از دلایلی که در تولید فصل بعدی این سریال فاصله‌ای افتاد، عدم رضایت ما از فیلم نامه سری قبل بود و سعی کردیم تا کاستی‌های سری اول را جبران کنیم. در فصل دو و سه از این سریال، به مقطع مهمی از زندگی مولانا پرداخته می‌شود که اهمیت فراوانی خواهد داشت و آن هم مواجهه شمس با مولانا است که در پی آن تحول روحی و عرفانی در مولانا رخ می‌دهد. همچنین قصه این فصل از ورود مولانا به قونیه آغاز خواهد شد.
صدیقی درباره ساخت سریال «سعدی» نیز گفت: اولویت بعدی ما ساخت سریال «سعدی» است. چراکه پیام‌هایی در آثار منظوم و منثور سعدی وجود دارد که در شرایط امروز جامعه ما، مخاطب راحت‌تر می‌تواند با آثار وی ارتباط برقرار کند.
وی افزود: در حال حاضر درباره تولید این سریال برنامه‌ریزی خاصی نداشتیم چراکه سریال‌هایی از این دست بدون تامین بودجه پیش نمی‌روند، اما برای تهیه‌کنندگی اثر با حسن بشکوفه مذاکراتی داشتیم که ایشان هم با چند کارگردان در این باره صحبت کردند.
صدیقی در پایان گفت: همانطور که در جریان هستید فیلم نامه سریال «سعدی» در ۵۰ قسمت تصویب شده است و در اولین فرصتی که تامین بودجه شود وارد مرحله پیش تولید خواهیم شد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *