علی عطشانی:

حساسیت ها نسبت به «پارادایس» منطقی نیست

علی عطشانی گفت: در «پارادایس» توانمندی یک روحانی را در جذب مخاطبان جوان نشان می‌دهیم. روحانیونی که از ایران به اروپا رفتند و قرار است مبلغ اسلام باشند.
کارگردان فیلم سینمایی «پارادایس»، در گفت‌وگو با فارس، در ارتباط با اکران این فیلم سینمایی گفت: «پارادایس» نزدیک به ۷ الی ۸ ماه است که آماده اکران شده و به لحاظ زمانی تقریبا شهریور ماه سال گذشته «پارادایس» آماده اکران بود. در آن زمان یک الی ۲ نمایش خصوصی برای برخی از مسوولین سینمایی گذاشتم که خوشبختانه فیلم را دوست داشتند.
وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه این احتمال را دادند که از فیلم استقبال خوبی شود از من خواستند که صبر کنم و کاری انجام ندهم و خواستند تا بعد از عید نوروز این روند ادامه داشته باشد. من هم پذیرفتم، چرا که معتقدم بین فیلمساز و سازمان متولی سینما باید تعامل وجود داشته باشد.
عطشانی در ادامه عنوان کرد: گلایه من از جایی است که از زمان بهمن ماه سال ۹۴، فیلم را برای دیدن و بررسی ارائه کردم اما تا به این لحظه این اتفاق نیفتاده و هنوز فیلم دیده نشده است. به نظرم حساسیت‌هایی برای «پارادایس» به وجود آمده که به نظرم منطقی نیست. احساس می‌کنم حساسیت‌هایی که به وجود آمده ارتباطی به اثر ندارد.
کارگردان فیلم سینمایی «آقای الف»، عنوان کرد: ما در یک بستر مناسب سینمایی که در آن هم درام و مفهوم و همچنین کمدی موقعیتی که در فیلم شاهد هستیم شرایطی را به وجود می‌آورند که بتوانیم نشان دهیم جوانان اروپا از اسلام و روحانیت استقبال می‌کنند. اما متأسفانه همواره افرادی هستند که کاسه داغ‌تر از آش می‌شوند که نسبت به آثاری که می‌تواند با همه ضعف‌ها و قوت‌هایش به موفقیت برسد حساسیت نشان دهند. به نظرم یکی از شریف‌ترین فیلم‌هایی که درباره روحانیت می‌توان به آن اشاره کرد فیلم سینمایی «پارادایس» است، لااقل شخصاً‌ تلاش خود را انجام دادم که یک چهره محبوب و دلنشین از روحانی را نشان دهم؛ مخصوصاً برای جوان‌ترها. توجه داشته باشید که این فیلم نیز قرار است به دلیل اینکه تولید مشترک است، در خارج از ایران و کشورهای اروپایی به نمایش در بیاید.
دو طلبه جوان می‌خواهند برای شرکت در سمیناری دانشگاهی پیرامون ادیان به آلمان بروند. رییس حوزه علمیه آنها که حاج آقا فراستی نام دارد، راه سفر را برآن‌ها می‌بندد. طلبه‌های جوان با اغفال حاج آقا فراستی، ویزایی هم برای او می‌گیرند و او را با خود به آلمان می‌برند.
«پارادایس» فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی عطشانی و نویسندگی مهدی‌علی میرزایی محصول سال ۱۳۹۴ است.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *