حضور بیش از ۳هزار اثر از اقصی نقاط کشور در جشنواره «مهر مادر»

نخستین جشنواره فرهنگی هنری مهر مادر توسط بخش خصوصی به طور مستقل برگزار و تاکنون با استقبال بیش از ۳ هزار اثر از اقصی نقاط کشور روبرو شده است.

به گزارش رسیده، این جشنواره در فاصله نزدیک به یک مانده تا پایان مهلت فراخوان با استقبال بیش از ۳ هزار اثر روبرو شده این درحالی است که روند ثبت نام و دریافت آثار با رشد فزاینده ای روبرو شده است.

در حال حاضر از همه استان های کشور متقاضی حضور در نخستین جشنواره فرهنگی هنری مهر مادر بوده و از تنوع شرایط و فراگیری جغرافیایی به نحو احسن استفاده شده است. این در حالی است که تاکنون ۷۲۰ اثر از استان تهران ، ۱۵۸ اثر اصفهان ، ۱۶۰ اثراز خراسان رضوی، ۱۳۰ اثر از استان البرز و ۱۰۰ اثر از مازندران عنوان بالاترین آمار شرکت کنندگان را تا این مرحله به خود اختصاص داده اند.

۱۸ روز تا اتمام مهلت ارسال آثار زمان باقی است و تاکنون ۹۷۰ عنوان شعر، ۷۲۰ عنوان داستان، ۵۰۰ قطعه عکس و مجموعه عکس، ۲۸۰ عنوان نقاشی، ۱۶۰ عنوان خاطره، ۲۲۰ عنوان فیلم کوتاه و مستند، ۱۰۷ عنوان پوستر به دبیر خانه نخستین جشنواره فرهنگی هنری مهر مادر رسیده است .

نخستین جشنواره فرهنگی هنری «مهر مادر»، که همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در ۲۶ بهمن ماه برگزار می شود با موضوعاتی چون: روز مادر، مادران شهدا و ایثارگران، مهر مادر در تربیت فرزندان، ایثار و از خودگذشتگی مادران، حضرت زهرا (س) الگوی مادران، نقش شیر مادر در تغذیه نوزادان، مهر مادر از گذشته، حال و آینده، تاثیر مهر مادر درخانواده و اجتماع، مهر مادر در فرهنگ، آداب و رسوم ، نقش، مادربزرگ در تحکیم و انسجام خانواده و … طراحی شده است.

مهلت ارسال آثار در این جشنواره تا پایان آذرماه اعلام شده و علاقه‌مندان به حضور در بخش‌های مختلف این رویداد فرهنگی هنری می‌توانند از طریق تارنمای مربوط در نخستین جشنواره فرهنگی هنری «مهر مادر» ثبت نام کرده و آثار  این رویداد فرهنگی به دبیری سید عبدالستار کاکایی از مستندسازان و شاعران معاصرکشور برگزار و با همراهی جمعی از سینماگران ، هنرمندان ، شاعران و نویسندگان صاحب نام، برپا خواهد شد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *