فاطمه معتمدآریا: انتظامی بیشترین انرژی، امید و انضباط را به بازیگران یاد داد

حضور پرشور مردم در مراسم تشییع پیکر زنده یاد انتظامی+ ویدئو؛ تماشا کنید

در حال بارگزاری فیلم...
در حال بارگزاری فیلم...

مراسم تشییع پیکر زنده یاد عزت الله انتظامی از صبح امروز یکشنبه ۲۸ مرداد در مقابل تالار وحدت در حال انجام است.

به گزارش بانی فیلم، حضور گسترده مردم در این مراسم هرچند به بروز بی نظمی هایی انجامید و حتی این ازدحام مشکلاتی را برای برخی هنرمندان از جمله مسعود کیمیایی ایجاد کرد، ولی نشان از آن دارد که مردم علاقه مند به فرهنگ و هنر در هر شرایطی به هنرمندان خود توجه دارند.

پرویز پرستویی در بخشی از این مراسم گفت:آماده ام تا دریا دریا بگریم برای استادی که حتی نفسهایش برای سالک راستین نقشه راه بود… مگر این سینما چند عزت‌الله انتظامی داشت که در حال راهی کردن یکی از آنان هستیم؟ مگر یک انسان رنجور چند پدر دارد که داریم پدر سینمای ایران را دفن می‌کنیم؟.

علی نصیریان هم در این مراسم اظهارداشت: از مردم قدردانی که در این مراسم حضور پررنگی داشتند. انتظامی به من گفت وقتی مُردم، می‌خواهم تو سر قبرم آواز بخوانی. من به عهدم وفا می‌کنم و برایت می‌خوانم ولی تو ما را تنها گذاشتی. امتیاز بزرگ او شوخ‌طبعی بود که همه چیز را با طنازی و حاضرجوابی پاسخ می‌داد. ما سه دهه با هم هم‌گروه بودیم. او یکی از رکن‌های مهم در سینما و تئاتر مدرن ایران بود.

فاطمه معتمدآریا، سخنران بعدی مراسم هم گفت: انتظامی بیشترین انرژی، بیشترین امید و بیشترین انضباط را به بازیگران در حرفه شان یاد داد.دلیلی برای گریه کردن نیست. او در تاریخ ثبت شده است. او مردی بود که در صدر نشست تا بدانند که جای هنرمند در صدر است. آقای انتظامی در تاریخ ملی ثبت ش پس برای تاریخ ملی یک کشور گریه نکنید.

مجید انتظامی، پسر عزت‌الله انتظامی نیز در مراسم خاک‌سپاری پدرش بیان کرد: پدرم همیشه می‌گفت، تو عاشق مردم باش، مردم به تو کمک می‌کنند. در این چند ماه اخیر برای چند روز بیشتر داشتنش به بیمارستان‌های بسیاری رفتم. جواهری بود که به عنوان پسر، نتوانستم به خوبی از او مراقبت کنم.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *