خاطره‌بازی با ملودی زنده‌یاد بابک بیات+ویدئو

در حال بارگزاری فیلم...

بانی‌فیلم: یکی از بهترین تولیدات صداو‌سیما در سال‌های نخست دهه شصت، سریال «افسانه سلطان و شبان» است.
این سریال‌ تاریخی-افسانه‌ای محبوب و کمدی، در دوره‌ای روی آنتن شبکه یک تلویزیون رفت که بخش بزرگی از تولیدات تلویزیونی، متاثر از فضای دوران جنگ بر اساس مولفه‌های مبتنی بر آن سال‌های جامعه، از دو شبکه یک و دو پخش می‌شد.
سریال «سلطان و شبان» با وجود اینکه قسمت‌های زیادی از آن در فضای داخلی دربار یک سلطان خیالی می‌گذشت اما به دلیل حضور و چینش درست هنرمندان تراز اول ایران، این سریال جزو مهم‌ترین و تاثیرگذارترین ساخته‌های تلویزیون در سال‌های ابتدایی دهه شصت بود سریالی که پس از گذشت سی‌و پنج-شش سال، همچنان تماشایی‌ست.
فیلمنامه «سلطان و شبان» را مهدی هاشمی و داریوش فرهنگ نوشتند و داریوش فرهنگ در مقام کارگردان این سریال، به درستی از همه توانایی‌های بازیگران و دیگر هنرمندان این مجموعه بهره برده است.
علاوه بر هنرنمایی تعداد زیادی از هنرپیشه‌های بزرگ در «سلطان و شبان»، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این سریال، ملودی‌های زیبا و شنیدنی زنده‌یاد بابک بیات بود که در عین سادگی، شکوه خاصی به آن بخشیده… روحش شاد…
آنچه که می‌بینید اجرای ارکسترال از موزیک‌متن سریال «سلطان و شبان» است که توسط هنرمندان ارکستر مجلسی خورشید اصفهان اجرا شده.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *