خاطره بازی در شبکه مستند با «تماشا»

مدیر تأمین برنامه و پخش شبکه مستند سیما از پخش یک مجموعه تازه در این شبکه با نام «تماشا» و با استفاده از ترمیم و افزایش کیفیت تصاویر آرشیوی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، مختار هوشنگی توضیح داد: پس از مروری که در آرشیو سازمان صداوسیما داشتیم، از تصاویر قدیمی و کمتر دیده شده برای میان برنامه هایی چون «گلستانه» و «سیمرغ» استفاده کردیم و تصمیم داریم این روند را با مستندهای با زمان بالاتر نیز ادامه دهیم. به این شکل که این تصاویر مراحل ترمیم و افزایش کیفیت را طی می کنند تا قابلیت پخش از شبکه را داشته باشند. او تأکید کرد: در فاصله سالهای ۱۳۵۶ تا ۱۳۵۸ مستندهایی با موضوع «کارگاههای صنایع دستی» به صورت ۱۶ میلی متری رنگی توسط حمید سهیلی ساخته شد که مراحل تولید آثار صنایع دستی و تاریخچه ساخت آن ها به همراه نمونه های مهم، در آنها به تصویر در می آمد و چهره و هنر استادکاران بزرگی که اکثر آن ها امروزه در میان ما نیستند، از طریق این تصاویر به ثبت می رسید.
هوشنگی یادآور شد: تاریخ ما بیهقی، کشکول، جویباره، شاه عبدالعظیم، فعالیت پزشکان در جبهه، راه نو، تازه نفس ها، ناگفته های انقلاب، بوی باران و… از جمله این آثار هستند. پخش مستندها و تصاویر نوستالژیک در قالب برنامه «تماشا» از امشب آغاز می شود و نخستین قسمت این مجموعه که به صورت هفتگی روی آنتن می رود با نام «تاریخ ما بیهقی» ساعت ۲۱ امشب پخش می شود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *