خالق «مرد عنکبوتی» و بازسازی «پیامبر» ژاک اودیار

به گزارش بانی فیلم به نقل از گاردین، کارگردان «مرد عنکبوتی» در حال رایزنی برای کارگردانی نسخه هالیوودی تریلر فرانسوی «پیامبر» (A Prophet) ساخته ژاک اودیار است. این در حالی است که اودیار دعوت به این بازسازی را رد کرده است. این درام جنایی با بازی طاهر رحیم، بازیگر فیلم «گذشته» اصغر فرهادی در سال ۲۰۰۹ ساخته شده و دریافت جایزه سزار بهترین فیلم فرانسوی و جایزه بفتای بهترین فیلم خارجی زبان و نیز کاندیداتوری برای کسب جوایز نخل طلای کن، گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی و جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی در کارنامه جوایز آن دیده می‌شود.
طبق اعلام دِد لاین، ریمی که با کارگردانی آثاری همچون «شیطان مرده» و «مرد عنکبوتی» شناخته می‌شود در تدارک است تا با تهیه‌کنندگی نیل اچ موریتز (تهیه‌کننده سری فیلم‌های «سریع و خشمگین»، «می‌دانم تابستان گذشته چه کردی» و…) فیلم اودیار را در هالیوود دوباره سازی کند.
قرار است فیلمنامه اودیار را دنیس لیهان نویسنده آثار مطرحی مانند «جزیره شاتر» (مارتین اسکورسیزی)، «رفته عزیزم رفته» (بن افلک)، «رودخانه مرموز» (کلینت ایستوود) دوباره بنویسد. اودیار سال گذشته در جریان برگزاری جشنواره فیلم کن گفته بود که «پیامبر» صرفاً فیلم او نیست؛ «من این طور فکر نمی‌کنم که فیلم‌ها کارهایی هنری باشند، بلکه آنها را فقط موجوداتی خوب می‌دانم و به چشم یک کالا به آنها نگاه می‌کنم. این احساس را هم ندارم که فیلم‌هایم فقط متعلق به خود من هستند و نه هیچکس دیگر»! صحبت‌هایی عجیب که در عین حال نشان می‌دهد او مخالفتی با بازسازی فیلمش ندارد. در صورتی که ریمی کارگردانی «پیامبر» را به عهده بگیرد، جدیدترین فیلمش پس از «اُز بزرگ و قدرتمند» در سال ۲۰۱۳ خواهد بود. فیلم قصه جوانی عرب به نام مالک است که پس از ورود به زندانی در فرانسه، وارد یک باند مافیایی می‌شود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *