پانته آ مهدی نیا بازیگر «شعله ور»:

خواسته نعمت الله برآورده نشود، کات نمی دهد

گروه سینمای ایران-نسرین بختیاری: پانته آ مهدی نیا از جمله بازیگرانی است که در کارنامه هنری خود فیلم هایی نظیر «محمد رسول الله» به کارگردانی مجید مجیدی، «مشکل گیتی» به کارگردانی بهرام کاظمی و «پری دریایی» به کارگردانی مسعود آقا باباییان را دارد و به جز این در تله فیلم های متعددی بازی کرده است. او امسال با فیلم «شعله ور» به کارگردانی حمید نعمت الله در جشنواره فجر حضور دارد. مهدی نیا در گفت و گو با خبرنگار بانی فیلم با اشاره به اینکه تا به حال با حمید نعمت الله کار نکرده بود، عنوان کرد: نقش همسر امین حیایی را در این فیلم داشتم و به عنوان اولین همکاری تجربه بسیار خوبی بود. بعد از کار در فیلم «محمد رسول الله» – در نقش فاطمه بنت اسد- آقای نعمت الله کارگردان دیگری بود که به لحاظ کاری، در سطح بالایی قرار داشت. خیلی از کسانی سر کار «شعله ور» بودند، پیشکسوت بودند و بیشتر تجربه کاری داشتند. مهدی نیا با بیان اینکه حدود یک ماه با نعمت الله کار کرده است، افزود: تجربه خیلی خوبی با آقای نعمت الله، روزبه رایگا و امین حیایی داشتم و بیشتر درگیر بخش تهران بودم. قبل از کار با امین حیایی از من می خواست که تمرین کنیم تا به خواسته آقای نعمت الله نزدیک شویم، چون خیلی حساس بود، اما از نتیجه راضی بود.
این بازیگر یادآوری کرد: کار کردن با کسی مانند حمید نعمت الله سخت است، چون ایشان از پلان خود نمی گذشت و حتی یادم می آید برای اشخاص مختلف، برای یک پلان ۱۰۰ برداشت هم داشتیم؛ یعنی آقای نعمت الله اگر چیزی که در ذهن داشته باشند، اتفاق نیفتد، از آن نمی گذرد. آقای مجیدی هم وسواس خودش را داشت و هر کارگردانی روش خاص خود را دارد. با هر کارگردانی کار کنید، تجربه ای به شما اضافه می شود و به عنوان مثال در کار آقای مجیدی تجربه ۲۰ یا ۳۰ فیلم سینمایی را به دست آوردم.
بازیگر فیلم «مشکل گیتی» ادامه داد: من هم کار تئاتر و هم سینما انجام دادم، اما چون با دوربین آشنا بودم، این فضا برایم غریبه نبود. بچه هایی که تنها با تئاتر آشنا هستند، می دانند باید بازی انجام دهند که اکت بیشتری داشته باشند، اما رو به روی دوربین باید کمتر باشد.
وی در پایان گفت: آرزو دارم، یکبار دیگر با حمید نعمت الله کار کنم و در اینجا هم نقش محوری دارم و جزو کارگردانانی است که همیشه در ذهنم این بود که یک روز با ایشان کار می کنم. مطمئنم اتفاق خیلی خوبی برای امین حیایی می افتد، چون از تمام شخصیت هایی که تا به حال بازی کرده است، فاصله می گیرد. این فیلم درباره مردی است که به هیچ کجا نرسیده و تلاش می کند، اما بدبیاری پشت بدبیاری و…

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *