درخواست خانواده جورج فلوید از سازمان ملل برای تحقیق درباره قتل وی

خانواده «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست آمریکایی که به دست پلیس این کشور کشته شد، از سازمان ملل خواست تا درباره قتل وی تحقیق کند. «بن کرامپ»
خانواده «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست آمریکایی که به دست پلیس این کشور کشته شد، از سازمان ملل خواست تا درباره قتل وی تحقیق کند.
به گزارش ایرنا، به نقل از یو. اس.‌ای تودی، «بن کرامپ» وکیل خانواده فلوید در بیانیه‌ای با اعلام این درخواست همچنین از سازمان ملل خواست تا پیشنهاد‌هایی درباره ایجاد تغییرات نظام‌مند در پلیس آمریکا ارائه کند.
کرامپ بر لزوم انجام تحقیقات مستقل و کالبدشکافی هر فردی که به دست پلیس کشته می‌شود، تاکید کرد.

وی در خصوص لزوم این اصلاحات و تغییرات گفت که هدف از طرح این پیشنهاد «جلوگیری از نقض حقوق بشر از جمله شکنجه و قتل فراقانونی آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار است.»

در حالی که ۱۴ روز از قتل جورج فلوید سیاهپوست به دست پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا می‌گذرد اعتراض‌های سراسری آمریکائیان و محکومیت‌های جهانی همچنان ادامه دارد.

بنا به گزارش رسانه‌ها اعتراض‌های آمریکا و اقدامات سرکوبگرانه پلیس در مقابل معترضان تعدادی کشته و زخمی بر جای گذاشته است، اما هنوز آماری رسمی در این باره منتشر نشده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس تنها منبع معتبری است که در ۴ ژوئن (۱۵ خرداد) خبر داد که پلیس آمریکا تا آن زمان بیش از ۱۰ هزار نفر را در جریان اعتراض‌های جاری بازداشت کرده است. این خبرگزاری آمریکایی هنوز اطلاعاتی در مورد تعداد کشته‌ها و زخمی‌های اعتراضات منتشر نکرده است.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *