گفت و گو با مهدي صبايي

در «پاهای بیقرار» گریم ۶۰ ساله دارم

بانی فیلم- گروه تلویزیون: مدتی است که سریالی با عنوان «پاهای بیقرار» در حال تولید است. سریالی به کارگردانی منوچهر هادی که در سه فصل تولید می شود.
مهدی صبایی یکی از بازیگران اصلی این مجموعه است که با گریم های متفاوتی در این سه فصل حضور دارد. گرچه او نیز به مانند سایر بازیگران حرفه ای مدتی است در عرصه تصویر کم کار شده است. اما این روزها سخت درگیر بازی در این سریال است. از این رو با وی گفت و گوی کوتاهی درباره فعالیت اخیرش داشتیم که در ادامه می خوانید:

 آقای صبایی چه خبر؟ این روزها سخت مشغول بازی در سریال «پاهای بیقرار» هستید.
– بله و اتفاقا در هر سه فصل هم بازی دارم.
 پس میانسالی نقش تان را هم خودتان بازی کرده اید؟
– بله و اتفاقا یکی از جذابیت های این نقش برای من این نکته بود که با گریم ۶۰ سالگی و جوانی در این سریال بازی می کنم. البته الان که با گریم جوانی در حال بازی هستم و هنوز خیلی مانده تا به آن بخش ها برسیم.
 درباره نقشی که در این سریال بازی می کنید، توضیح می دهید؟
– بله. من نقش مردی به نام قاسم را بازی می کنم که یک فرد انقلابی است. اما درگیر اتفاقاتی در طول داستان می شود که پیچیدگی های خودش را دارد. البته بهتر است که بیشتر از این توضیح ندهم تا خودتان هنگام پخش با این کاراکتر مواجه شوید. چون قاسم شخصیت محکم و مصممی دارد که برای من خیلی شخصیت جذابی بود.
 یعنی در طول داستان درگیر تغییراتی در هویتش می شود؟
– یک جورایی عوض می شود و از نظر تفکر و اعتقاداتش تغییراتی می کند که در طول داستان شاهد خواهید بود.
 از انجایی که داستان در سه فصل تعریف می شود، ما با دوران جوانی این شخصیت در ابتدا روبرو می شویم؟
– نه. در فلاش بک می بینیم که ماجرا از کجا آغاز می شود. یعنی داستان با زمان حال آغاز می شود.
 پس شما یکی از بازیگران اصلی این مجموعه هستید؟
– می توانم بگویم که همه بازیگران به نوعی کاراکترهای اصلی این کار هستند.
 فکر می کنم این نخستین بار است که در چنین نقشی حضور پیدا می کنید؟
– اگر منظورتان در این سن و سال است، بله. تا به حال ۶۰ سالگی خودم را بازی نکرده بودم.
 چرا این قدر کم کار شده اید؟
– من کم کار نیستم. در این مدت سر کار سینمایی رفتم و بازی کردم. شاید در تلویزیون کمتر مرا دیده اید، فکر می کنید کم کارم اما خوشبختانه کم کار نیستم. این اواخر فقط در «پرستاران» بازی داشتم که حضور کوتاهی داشتم. البته تولید سریال ها کمتر شده است و سریال سازی دچار رکود شده است.
 شما هم به باندبازی و نبود فیلمنامه های خوب معتقدید؟
– من درباره این چیزها حرف نمی زنم. اما فقط می خواهم بگویم که شرایط به گونه ای شده است که در سریال ها یک سری بازیگر حضور دارند که فقط لباس هایشان تغییر می کند. یعنی شما اگر تیتراژ سریال ها را نبینید، فکر می کنید همه یکی است. ضمن اینکه من هم سعی کرده ام تا حدودی گزیده کار باشم، اما باز هم تاکید می کنم که کم کار نیستم. مدتی درگیر سینمایی «ماهور» بودم و فکر می کنم در این سریال هم ماه ها درگیر باشم.
 با این حساب نمی توانید در کارهای دیگر حضور داشته باشید؟
– البته پیشنهادهایی دارم که روی انها فکر می کنم و با وجود اینکه درگیر بازی در این سریال هستمف می توانم ما بین ان هم در کارهای دیگر حضور داشته باشم.
 چه کاری؟
– چون قطعی نشده است، ترجیح می دهم در این باره حرفی نزنم.
 این سریال قرار است که روی انتن شبکه ۵ برود. از آنجایی هم که مردم کمی از تلویزیون فاصله گرفته اند، فکر می کنید هنگام پخش بتواند با مخاطبان ارتباط برقرار کند؟
– امیدوارم. البته این شبکه مخاطبان خودش را دارد و دسترسی به این شبکه هم آسان شده و صرفا در تهران مخاطب ندارد. ما که در حال تلاشیم تا بتوانیم کار خوبی ارائه بدهیم. اتفاقا من اولین سریال شبکه ۵ را بازی کردم. سالها پیش سریال «روزگار جوانی» را برای این شبکه بازی کردم که سریال پرمخاطبی بود. بنابراین این شبکه مخاطبان خودش را دارد و فکر می کنم «پاهای بیقرار» هم جزو سریال های خوب این شبکه باشد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *