دفاع تمام قد هنرمند سنندجی از سریال «نون.خ»

افشین خدری، نویسنده، کارگردان و بازیگر سنندجی در مطلبی از ساخت سریال نوروزی «نون.خ» تمجید کرد و نسبت به واکنش های برخی درباره زبان به کار رفته در این مجموعه طنز موضع منفی گرفت.

به گزارش بانی فیلم، در این مطلب آمده:سعید خان خسته نباشید! دمتونم گرم که این جو دادن های الکی و بی اساس برخی به اصطلاح منتقد کرد زبان رو تحمل می کنید.
دم بازیگران گرم که خوب بازی کردن.با اینکه هر کدوم از یک استان کرد زبان هستن، ولی خوب بازی کردن و باید ممنونم باشن که بهشون فرصت دیده شدن در شبکه سراسری دادید.
عزیزان منتقد دوست دارن کردی حرف زده بشه با زیرنویس فارسی اونم‌تو شبکه ملی (یک تفکر آپارتایدی) بسه دیگه بابا ‌…..خجالت داره به خدا … آخه تا کی از کاه کوه ساختن‌؟! اگه قرار بود سه قسمت «نون .خ» مثل «پایتخت» ساخته بشه با لهجه شمالی چه کار می کردید.
یه فیلمساز کرد درست درمون در زمینه طنز واسمون باقی مونده اما برخی بی سوادها عقلشون قد نمیده و می خوان اونم فراری بدن.
کمی با دقت فیلم رو ببینیم و دنبال ایراد نگردیم.
ملت کرد هیچی شون نشده و اتفاقا در این فیلم سادگی و معرفت و احساس و صفا و صمیمیت ملت کرد به دقت به تصویر کشیده شده. از لحاظ سیاسی و اقتصادی هم تا دلتون بخواد از نماد های شمایلی و ارجاعی استفاده کرده و اونی که باید بفهمه قطعا فهمیده. استفاده از موسیقی و لباس کردی و فرهنگ و البته کسب و کار نداشته ملت کرد و معماری روستایی و غیره بماند.
درضمن شما اگر بهتر می تونید ملت و زبان کردی رو معرفی کنید بفرمائید بسازید آقااااایون! بلدی بستان بزن جانم!
دوست ندارم تک تک نقدهای چیپ و تعصبات افراطی و نژادپرستانه برخی رو نسبت به این کمدی اجتماعی بیان کنم، چراکه خیلی ها ناراحت میشن، اما خواهش میکنم ظرفیت و جنبه خودتون رو کمی ارتقا بدید، آپدیت بشید و این کُردم کُردم رو کنار بگذارید و انسان باشید.
من تا ابد به کُرد بودنم می بالم و براش می جنگم، اما مخالف طبل های توخالی کردی و افکار نژادپرستانه شون هستم.
بژیت کاک سعید،بژیت!

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *