دو خبر از شبکه های برون مرزی تلویزیون

نگاهی به نامزدی شهردار پیشین نیویورک در انتخابات ریاست جمهوری در پرس تی وی

نامزدی مایکل بلومبرگ شهردار پیشین نیویورک برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و واکنش های مرتبط با آن در برنامه این هفته «ما مردم» مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.
به گزارش روابط عمومی شبکه پرس تی وی، این برنامه به تهیه کنندگی عاطفه سادات دربندی ضمن واکاوی واکنش های ترامپ و حزب جمهوری خواه نسبت به نامزدی بلومبرگ به بررسی امکان استفاده ترامپ از این موضوع برای ایجاد شکاف در دل دموکرات ها خواهد پرداخت.
در این برنامه همچنین شباهت های مایکل بلومبرگ با دونالد ترامپ از نظر ثروت و موقعیت اقتصادی مورد بحث قرار گرفته و تفاوت های این دو از نظر نوع نگرش آنها نسبت به مسائلی همچون تغییرات آب و هوایی، مشکلات حمل اسلحه در آمریکا و مسائل مربوط به خدمات سلامتی بررسی می شود.
نگاهی به نظرات مردم آمریکا در قبال نامزدی بلومبرگ و شک و تردید آنها نسبت به عملکرد و واکاوی نقش میلیاردرها و افراد ثروتمند آمریکایی در سیاست و انتخابات آمریکا نیز از دیگر محورهای گفت و گو در این زمینه است.
بخش دیگر برنامه این هفته «ما مردم» به گفت و گو درخصوص تداوم جنگ تجاری میان آمریکا و چین اختصاص خواهد داشت.
در این زمینه مسایلی همچون جدال تجاری آمریکا و چین و عدم موفقیت این دو غول اقتصادی دنیا در دستیابی به یک توافق موردنظر دو طرف، تلاش های آمریکا و چین برای گسترش سیطره خود بر بازار و اقتصاد جهان و تاثیر این جنگ تجاری بر اقتصاد دو کشور چین و آمریکا مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.
«ما مردم» شنبه ۹ آذر ساعت ۲۰:۰۰ به وقت تهران به مدت ۲۵ دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه دوشنبه ساعت ۲۳:۰۰ بامداد، ۰۷:۰۰ و ۱۸:۰۰ و سه شنبه ساعت ۰۳:۰۰ روی آنتن خواهد رفت.

 

در شبکه هیسپان تی وی؛ نگاه طنزآمیز «شیشه دارو» به اعتراضات آمریکای لاتین

در این قسمت از برنامه «شیشه دارو» (El Frasco, medios sin cura)  ماریانو سلمان به بررسی اعتراضات در آمریکای لاتین (کلمبیا، بولیوی و…) می پردازد.

به گزارش روابط عمومی شبکه هیسپان تی وی، در جریان اعتراضاتی که دولت ایوان دوکه در کلمبیا را لرزاند، دست کم سه معترض کشته شدند در حالی که رئیس جمهور در سخنان خود می گوید در دموکراسی باید صلح برقرار باشد، اما تصاویر سرکوب تظاهرکنندگان ثابت می کند مسئولان برای خودشان حرف می زنند!

اعتراضات ناشی از فقر و فساد در شیلی همچنان باقی است و در هائیتی با وجود سرکوب شدید، معترضان راهشان را ادامه می دهند. در بولیوی هم اقدامات خشونت آمیز دولت ادامه دارد و حتی به مراسم خاکسپاری کشته شدگان اعتراضات اخیر هم کشیده شده است!

«شیشه دارو» با زبان طنز به مسائل جدی سیاسی و بین المللی می پردازد و رسانه ها را با این چالش که درمانی برای مسائل پیرامون خود ندارند، رو به رو می کند ضمن آنکه تناقضات آنها را در خروج از بی طرفی و صداقت رسانه ای آشکار می کند و در این قسمت در مورد اتفاقات آمریکای لاتین و نقش اصلی رسانه ها در ساخت واقعیت دروغین بحث خواهد شد.

برنامه «شیشه دارو» به تهیه کنندگی خاویر اسلیمان و با اجرای ماریانو سلمان یکشنبه ها ۰۵:۳۰ روی آنتن هیسپان تی وی می رود. تکرار این برنامه ۱۴:۳۳ همان روز و ۰۱:۳۰ بامداد دوشنبه به تناسب ساعات متفاوت در کشورهای اسپانیایی زبان خواهد بود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *