دو خبر از پرس تی وی و هیسپان تی وی

فساد در بنگاه های اقتصادی اسراییل به روایت پرس تی وی

برنامه این هفته «داخل اسرائیل» (Israel Inside) شبکه پرس تی وی، موضوع فساد در شرکت ها و بنگاه های اقتصادی رژیم صهیونیستی را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.
به گزارش رسیده، در این برنامه ضمن اشاره به گسترش فساد در شرکت ها و کسب و کارها در رژیم صهیونیستی و واکاوی دلایل این امر، فساد یکی از شرکت های بزرگ دارویی رژیم صهیونیستی به نام Teva Pharmaceutical- که اخیراً ۱۳۵۰ نفر از کارمندان خود را اخراج کرده است، مورد نقد و گفت و گو قرار می گیرد.
این برنامه همچنین با نگاهی به اعتراضات مردمی در اسرائیل نسبت به این اخراج گسترده کارکنان و نگرانی ها درخصوص اخراج قریب الوقوع هزاران کارگر دیگر به بررسی اتهامات وارده از سوی معترضان نسبت به بنیامین نتانیاهو و همسرش به عنوان یکی از عاملان اصلی بروز فساد در شرکت دارویی می پردازد.
«داخل اسراییل» به تهیه کنندگی حسین الشیماری چهارشنبه ۲۰ شهریور ساعت ۰۸:۰۰ به وقت تهران به مدت ۲۵ دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه چهارشنبه ساعت ۲۱:۰۰ ، پنجشنبه ساعت ۱۵:۰۰، جمعه ساعت ۱۹:۰۰، دوشنبه ساعت ۱۸:۲۰ و سه شنبه ساعت ۲۱:۰۰ پخش خواهد شد.

 

 آنتن هیسپان تی وی و «شکاف اقتصادی»
مسائل مربوط به مستمری بگیران و بازنشستگان که تعداد آنها هر روز رو به افزایش است سوژه این هفته برنامه «شکاف اقتصادی» (Economic Divide) در شبکه اسپانیولی زبان هیسپان تی وی خواهد بود.
بحران پیری و حقوق بازنشستگی نه تنها یک خطر برای سیستم مالی جهانی بلکه برای جامعه به طور کلی است که این امر را به یک خطر جهانی تبدیل می کند.
امید به زندگی طولانی و کاهش نرخ تولد به ویژه دربین ثروتمندترین کشورها منجر به گسترش سریع جمعیت مسن در کشورهایی مثل اسپانیا، ایتالیا و کره جنوبی شده است. وضعیت تازه بازنشستگان و جمعیت پیر دنیا در سیستم بازنشستگی در بسیاری از کشورها تأثیر گذاشته است. طبق گزارش مجمع جهانی اقتصاد (FEM) شکاف پس انداز بازنشستگی بیش از ۷۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ وجود داشته که در بین هشت اقتصاد بزرگ گسترش یافته است.
برنامه «شکاف اقتصادی» کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی به صورت زبان گردانی، روزهای دوشنبه ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن چهارشنبه ساعت ۱۳:۳۰روی آنتن هیسپان تی وی می‌رود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *